Nezapomínejte pečovat i o své nehty a v zimě obzvlášť

Většina žen rádo používá různé pleťové masky, masky a kondicionéry pro vlasy a celkově pravidelně pečuje o svůj zevnějšek. Na těle ale existují i místa, na která máme tendenci zapomínat, a to není dobře. Jedním z takových míst jsou právě nehty, kterým navíc rozhodně vůbec nesvědčí zima a mráz. V takovém období mají mnohem větší tendenci se lámat a třepit, a proto je potřeba věnovat jim větší péči než jste možná zvyklí. Mohou vám pomoci ale naprosto běžné ingredience, které pravděpodobně máte i teď doma.

Na vině může být nedostatek vitamínů

Pokud vás trápí lámání a třepení nehtů, příčin může být hned několik. Jednou z nich je nedostatek vitamínů v těle. Jako první tedy zvažte tuto možnost. Tělo se vám snaží dát najevo, že mu chybí některý z důležitých vitamínů a bude tedy potřeba je doplnit. Pokud se vám lámou nehty je důležité začít doplňovat především vitamín A i B. Kromě toho jsou také důležité vitamíny z řady C, D, E ale také minerální látky, mezi které patří zinek a vápník.

Špatná manikúra, nebo agresivní prostředky

Dalším viníkem lámajících se a třepících se nehtů může být také špatně provedená manikúra, nebo používání chemických čistících prostředků bez používání ochranných rukavic. To vše může poměrně významně ovlivnit kvalitu vašich nehtů. Proto při úklidu vždy používejte ochranné rukavice a dávejte si pozor na kvalitu manikúry, která může napáchat více škody nežli užitku.

Správná životospráva je více než důležitá

Jak už to tak bývá, správná životospráva a zdravý životní styl je základem všeho. Nejen zdravého těla, ale také vašich nehtů. Díky správné stravě můžete totiž přirozenou cestou doplnit příjem výše zmíněných vitamínů. Kromě toho je také důležité dodržovat pravidelný pitný režim, který má na kvalitu vašich nehtů také velký vliv.

U kterých potravin zvýšit jejich příjem?

Pokud tápete v tom, které potraviny je tedy dobré konzumovat ve větší míře, jedná se především o celozrnné pečivo, mrkev, petržel či červenou řepu. Zvyšte také příjem obyčejného jablka, který tělu doplní křemík, který je pro zdraví nehtů velice důležitý. Dále je také důležitý dostatek hořčíku, který najdete například především v zelené zelenině. Důležitý je také zinek, který najdete ve vajíčkách, rybách, či v semínkách. V neposlední řadě je důležité železo, které obsahuje především červené maso.

Ozdravná lázeň pro vaše nehty

Pokud chcete vyzkoušet něco, co by vaše nehty dokázalo povzbudit a zlepšit jejich kvalitu, můžete vyzkoušet domácí ozdravnou kůru. Její výhoda je také v tom, že se skládá z cela běžných surovin, které pravděpodobně máte doma. Vytvořte si směs, která bude z mléka, žloutku a medu. Do směsi ponořte ruce a případně i nohy. Nehte 10 minut působit, poté se omyjte a namažte oblíbeným krémem.

Pomůže i olivový olej

Pokud chcete vyzkoušet ještě něco jiného, zkuste zábal z olivového oleje. Lehce nahřejte olivový olej a poté jej opatrně natřete na nehty a jejich okolí. Ty poté zabalte do nahřátého ručníku a nechte působit přibližně 10 minut. Po této době jemně osušte a zbytek oleje klidně nechte volně vsáknout do pokožky. Olivový olej kůži a nehty vyživí a promastí, můžete tedy vynechat krok s mazáním rukou.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*