Základní domácí hygiena u psů

hygiena u psů

hygiena u psůNěkteré činnosti a zákroky zvládne každý majitel sám. S jinými je potřeba zajít k veterináři. Ale jako vždy platí, že prevence je mnohem účinější a samozřejmě i levnější než následné řešení problému.

První u pejska zkontrolujeme oči a čenich, neměl by vytýkat žádný výtok, oči by neměly být zalepené. Pak zkontrolujeme srst, která v této době může být napadena blechami (to poznáme podle černých teček na srsti, které vypadají jako smetí).

Srst může vypadávat z důvodu plísně a tato plíseň je přenosná i na člověka, proto pejska čas od času vykoupeme a hlavně srst kontrolujeme.

Pozor ale i na přerostlé drápky. Je potřeba je ostříhat na takovou délku, aby byly prsty rovně. Používáme pouze speciální robustní kleště na drápy. Stříháním drápku předejdeme spoustě problémům, jde tedy o základní hygienu. Drápky stříháme tak, aby nedošlo ke krvácení. Pokud drápek stejně ustříhneme moc, dáme na vatový tampon krystalky hypermanganu, přitlačíme na drápek a tím krvácení zastavíme.

Psy mají problémy s ušní hygienou. Uši čistíme v případě špinavého výtoku pomocí speciální vodičky do uší. Je také potřeba čistit zuby nebo používat ústní spreje na čištění zubů, které částečně rozpouštějí zubní kámen a pomáhají osvěžit dech.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*