Vyplatí se připlatit si za motorový olej?

olej

olejKaždý řidič ví, nebo by měl vědět, že tankováním benzínu či nafty starost o provoz automobilu zdaleka nekončí. A některé prohřešky se mohou velmi nevyplatit. Příkladem může být zanedbání pravidelné výměny oleje. Olej totiž plní mnoho funkcí, funkci mazací, těsnicí a čisticí, funkci chladiva, a také fungují jako ochrana před korozí.

I motorový olej má své vlastnosti a dobu životnosti. Obecně platí, že celková výměna oleje by se měla provádět každých zhruba 15000 kilometrů nebo jedenkrát za rok, pokud najedete méně než 1500 km. Po této době ztrácí olej své vlastnosti.

V dobrých servisech používají pouze kvalitní motorové oleje. Stejně kvalitní značkové motorové oleje a maziva seženete i v internetovém obchodě 123-olej.cz. Najít v obchodě optimální motorový olej je opravdu jednoduché. Skladem jsou syntetické i polosyntetické oleje Castrol, Shell, Total, Elf, Valvoline nebo Mobil,  i originální motorové oleje vyrobené speciálně pro danou značku vozu. Oleje lze třídit podle výrobce, viskozity, normy výrobců automobilů a použití. Longlife motorové oleje se vyplatí používat pro nejnovější generaci motorů a v náročných podmínkách provozu. Díky použití aditiv, která zlepšují vlastnosti olejových základů, vykazují vyšší mazací účinnost aživotnost než klasické motorové oleje. Některé motorové oleje obsahuje speciální čistící aditiva, která udržují vysokou čistotu motoru a odstraňují i dlouhodobě usazené nečistoty, negativně ovlivňující funkci motoru.

V sortimentu samozřejmě nechybí ani olejové filtry výrobců Mann, Bosch a Filtron, pro vozy různých značek. Správný olejový nebo vzduchový filtr zvládne vybrat i naprostý laik. Stačí k tomu základní informace o motorovém vozidle, které jsou uvedeny v technickém průkazu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*