Vybíráme vodítko

stopovací vodítko

Máte doma psa? Pak se určitě neobejdete bez pár věcí. I když doplňků a potřeb pro nejrůznější čtyřnohé miláčky je na pultech kamenných i internetových obchodů opravdu požehnaně, mnoho lidí si vystačí jen s pelíškem, obojkem a vodítkem a krmivem. V dnešním článku se zaměříme na nabídku vodítek. Podle čeho tedy vodítka pro psy vybírat?

stopovací vodítkoI v případě vodítek a obojků platí, že je dobré nekupovat to nejlevnější zboží dostupné na trhu. Kvalitní vodítko je odolné, při běžném používání nedojde k jeho poškození. Na výběr je velké množství variant lišících se materiálem, barvou i vzorem. Nejdůležitější je samozřejmě účelnost vodítek. V sortimentu specializovaných obchodů najdete nejenom klasická vodítka různých délek, ale i navíjecí nebo stopovací vodítka.

Praktickým kritériem při výběru obojku a vodítka je jejich snadná údržba a odolnost. I design je samozřejmě důležitý. Proto se přední výrobci snaží o nastavení nových trendů v nových kolekcích. Pro některá společenská plemena slouží obojky a vodítka i jako krásný módní doplněk. U nás uvidíte psíka spíš s obojkem s kameny od Swarovského, než s pravými diamanty.

Pro výcvik psa je nejpraktičtějším pomocníkem již zmiňované vodítko stopovací. Tento typ vodítka je většinou vyroben z nylonu, případně z kůže. Další věcí potřebnou k výcviku psa jsou samozřejmě pamlsky, které psa motivují povel zvládnout a zapamatovat si ho. Některá plemena si přímo hoví v plavání a koupání ve vodě. Tomu lze samozřejmě přizpůsobit výběr obojků i vodítek. Existují materiály, které rychle schnou, a voda jim nevadí.

Mezi nejoblíbenější obojky a vodítka patří ty z nylonu. Vyrábějí se v nepřeberné škále barev a stylů, s klasickým zapínáním, se sponou, polostahovací i stahovací. Nylonové obojky najdete v sortimentu všech předních výrobců psích potřeb, třeba značky Trixie, Rogz nebo Red dingo.

Není problém koupit obojek a vodítko ve stejném designu. Funkční a univerzálně použitelné jsou vodítka přepínací, která mají karabinky na obou koncích. Jednu karabinku připnete na obojek a druhou do očka pro rukojeť. Snadno tak přizpůsobíte délku vodítka a rukojeti. Psa snadno přivážete bez nutnosti vodítko uzlovat.

Velmi praktická jsou i vodítka samonavíjecí-natahovací-flexi. Psa máte pod kontrolou a jeho pohyb není tak omezován, jako s klasickým vodítkem.  Některé sofistikované modely lze rozšířit třeba o led svítilnu, boxík na pamlsky nebo přezku pro pohodlné vodění dvou pejsků.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*