Ekonomické a ekologické vytápění

čerpadlo Daikin

čerpadlo DaikinPři stavbě či rekonstrukci domu je nutné se zamyslet nad tím, jak a kde omezit spotřebu energií. Finančně nejnáročnější je bezesporu topení a ohřev teplé vody. Snížení nákladů lze zajistit dostatečnou izolací stěn domu, oken a dveří i výběrem způsobu vytápění objektu. Ekonomicky výhodné vytápění bývá většinou i ekologické, nezatěžuje tolik životní prostředí. Při výběru otopných systému hraje svou roli i složitost obsluhy. Důležitým parametrem při volbě typu vytápění je tepelná ztráta objektu. Majitel domu se ale logicky zajímá především o spotřebu paliva za rok.

V dnešní době se nemovitosti vytápí tuhými palivy, plynem, elektrickou energií či tepelnými čerpadly. Stejně tak jako u moderních automatických kotlů na tuhá paliva, jde i v případě tepelných čerpadel vývoj kupředu.

Ideální vytápění by mělo být levné, s dobrým topným efektem, snadným ovládáním a nízkými nároky na údržbu. Důležitá je i životnost systému a dopad na životní prostředí.

Lákavou možností je vytápění za pomoci tepelného čerpadla. Počáteční investice je sice vysoká, cena za vyrobenou energii je ale velmi nízká. V současnosti je standardem volba vytápění s  ohřevem vody či připojení tepelného čerpadla na systém podlahového vytápění. Nejčastější volbou pro domácí využití jsou tepelná čerpadla typu vzduch/vzduch a vzduch/voda. Oba typy využívají okolní teploty k přeměně cíleného tepla a mají své výhody i omezení.

Velkou výhodou čerpadel vzduch/voda je snadná montáž. Pokud zvolíte tepelné čerpadlo, které využívá jako médium vzduch, nemusíte se obávat výkopových prácí na zahradě ani složitých stavebních úpravy na pozemku. Dalším rozdílem od tepelných čerpadel země-voda je skutečnost, že nenarušují teplotní rovnováhu okolí. Další podstatnou výhodou je jech nižší cena. I tepelná čerpadla vzduch/voda mohou pracovat celoročně a vytopit objekt i během zimních měsíců. Důležité je optimální nastavení systému.

Kvalitní systémy, jako je například nízkoteplotní čerpadlo Daikin jsou při dobrém nastavení v podstatě bezobslužné. Teplotu lze jednoduše nastavit, využít lze i funkci rozšířené správy spotřeby energie. Ovládání je opravdu intuitivní.

Jedná se o komplexní řešení, není nutné dokupovat další součástky ani nic přidělávat. Teplá voda je k dispozici podle potřeby, protože ohřev vody je zajišťován kontinuálně. tepelné čerpadlo Daikin Altherma LT zajistí čtyři pětiny ohřáté vody jednu pětinu pak vyprodukuje jiný zdroj energie, například solární panel. Daikin Altherma LT nabízí nejen ohřev teplé vody, ale zároveň také funkci klimatizace, pro ochlazení interiéru. O tom, že se jedná o ekologický způsob vytápění, jsme se již zmínili, emise z provozu jsou opravdu minimální. Systém Daikin Altherma LT je až pětkrát účinnější než jiné zdroje energie.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*