To nejlepší pro vašeho psa

Čas Krmení

Vzpomínám si, jak babička na vesnici krmila svého psa zbytky z kuchyně. Pes jedl zbytky od oběda i večeře, a nemyslím si, že by mu nechutnalo. Zda to pro něj byla optimální a zdravá strava, je věc jiná. V dnešní době dává většina lidí přednost nákupu kompletního krmiva pro psy, většinou v podobě krmiva suchého, tedy granulí. To by měla být pro psa plnohodnotná strava. Schválně píšu „měla by být“, protože kvalita granulí různých značek, ale i kvalita různých produktových řad od jedné značky, se značně liší.

Pes je na rozdíl od člověka masožravec, to je hlavní důvod, proč by neměl se svým pánem sdílet stejný jídelníček. Ne všechny granule ale tuto skutečnost reflektují, mnoho jich obsahuje i mnohem méně než 50 procent masa.

Čas KrmeníOpravdu kvalitní super prémiová krmiva jsou vyrobena z kvalitního masa a obsahují mezi 90 a 100 procenty masa. V krmivech značky Taste of the Wild, která vyrábí americká firma Diamond Pet Product, nenajdeme žádná plniva, žádné obiloviny, pouze maso. Předchůdce psa vlk, má totiž ve svém jídelníčku pouze potravu živočišného původu. I když váš pes už dávno nemá instinkty zabijáka, přesto jeho trávicí trakt není přizpůsoben k tomu, aby trávil lidskou stravy bohatou na sacharidy. Piškot, jako pamlsek tak sice určitě udělá pejskovi radost, pro jeho zdraví však dobrý není. V dnešní době už není problém koupit pamlsky, které nejsou pro psa škodlivé, naopak přispívají k péči o chrup nebo doplňují potřebné minerály a vitamíny. Dobrůtkou z buvolí kůže také nic nezkazíte a psa žvýkání na dlouhou dobu zabaví.

Dalším doporučením je kupovat granule podle velikosti a charakteru plemene a podle stáří psa. Pokud je pes velmi aktivní, musí se vyššímu výdeji energie přizpůsobit i krmná dávka. Jiné nároky na živiny má štěně, jiné starší pes, jiné březí nebo kojící fenka. V sortimentu krmiv Taste of the Wild ve specializovaném e-shopu ČasKrmení najdete jak klasické krmivo z kuřecího, vepřového a hovězího masa, tak méně obvyklá krmiva s vysokým podílem rybího masa, krůtího, králičího či jehněčího masa. Většina zboží je stále skladem, objednávka se doručuje většinou do druhého dne. Zákazníci ocení rozumné ceny, dopravu zdarma již od jednoho pytle pytle granulí a možnost opakovat objednávku opravdu bleskově, pouze na 1 kliknutí.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*