Začínáte s jezdectvím?

bezpečnostní vesta kalenda-kone.cz

Kůň je na domácího mazlíčka trochu velký, přesto je ale přáním mnoha dětí, mít vlastního poníka nebo koně. Pokud dětem zápal pro jezdectví vydrží, mají rodiče hned několik možností, jak dětem jejich sen splnit. Jedenou z možností jsou jezdecké kroužky, kde se děti naučí jezdit a starat se o koně, další možností je pořídit si vlastní zvíře. Nejjednodušším způsobem je pak využít možností ustájení tam, kde se vám o koně dobře postarají. Míra vašeho zapojení v péči o koně, je pak na domluvě s provozovatelem stáje.

Co budete potřebovat do začátků?

bezpečnostní vesta kalenda-kone.cz I v případě, že bude o vašeho koně profesionálně postaráno, potřebujete speciální vybavení pro jezdce. Na prvním místě je bezpečnost a pohodlí.

Jezdecké potřeby by měly být vyrobeny z kvalitních a odolných materiálů. Vzhled je především pro malé jezdce také důležitý.  Sortiment jezdeckých potřeb je velmi bohatý a zahrnuje jezdecké boty, zouváky, šporny, jezdecké podkolenky, rajtky, jezdecká trika, saka, mikiny, bundy, bezpečnostní vesty a páteřáky, jezdecké rukavice, bezpečnostní přilby, bičíky a nejrůznější doplňky.

Pro začátek si vystačíte s jezdeckou přilbou, botami a kalhotami. Vybírejte mezi přilbami s tříbodovým zapínáním, které jsou vhodné pro různé druhy ježdění. Prvních pár návštěv ve stáji si asi vystačíte s obyčejnými rukavicemi, puchýře, odřeniny a spáleniny od otěží i prokřehlé prsty můžou zkazit dojem z projížďky. Jezdecké rukavice mívají protiskluzovou úpravu pro jistější držení otěží. Využijete jak letní rukavice, z příjemných vzdušných materiálů, tak rukavice zimní, které jezdce zahřejí.

I když nákup ochrany páteře představuje trochu větší investici, jezdit s bezpečnostní vestou nebo páteřákem je důležité, protože chrání jezdce před vážnými úrazy. V každém případě by měly být bezpečnostní pomůcky certifikované. Vesta musí být pohodlná a nepřekážet v pohybu.

Další užitečnou drobností jsou minichaps, tedy návleky k nízkým botám, které chrání a zpevňují nohy. Jsou vyráběny z různých materiálu se zapínáním na zip nebo suchý zip. Hodí se na projížďku, k práci i závody.

Kde nakupovat?

Pokud sháníte jezdecké potřeby pro začínajícího nebo zkušeného jezdce, podívejte se do e-shopu Kalenda-kone.cz. V přehledných sekcích,  ve kterých se snadno zorientujete, najdete nejenom  jezdecké potřeby s širokou škálou nezbytných produktů pro jezdce na koních, ale také potřeby pro koně, včetně vybavení stáje a krmiva. Potěšte a odměňte koně třeba mrkvovými, jablkovými nebo banánovými pamlsky.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*