3D figurky jako originální dárek

Vývoj 3D tiskárny probíhá sice více než padesát let, ale není to zas tak dávno, kdy 3D tiskárna přestala být sci-fi a začala se běžněji využívat v praxi. Její rozšíření mezi běžné firmy bylo ale možné až potom, co se tisk výrazně zlevnil.

Na 3D tiskárně lze přesně vytisknout téměř cokoliv, co se buď ve speciálním programu nakreslí nebo pomocí speciálního skeneru naskenuje. Samotný tisk programové předlohy je poměrně zdlouhavý proces. Jedná se o tisk po vrstvách díky kterému vznikne trojrozměrný objekt. K 3D tisku lze využít několik druhů vhodného materiálu. Odlišná může být i povrchová úprava výsledného výrobku, nejčastěji se ale používá broušení.

Pro 3D tisk se využívá UV laser a moderní materiál, tekutý fotopolymer, ve většině případů to bývá akrylonitrilbutadienstyren (ABS), polylaktid (PLA) nebo polyethylen (HDPE). Tisknout ale lze třeba i z kovu či dalších materiálů. 3D tiskárny v širším slova smyslu se liší v mnoha parametrech, ale jejich účel je stejný, vytvořit přesný model téměř jakéhokoliv objektu pokládáním tenkých vrstev materiálu na podložku, která se pohybuje ve třetím směru.

3D tisk se v praxi využívá v mnoha oborech, tiskne se mnoho druhů věcí, od zubních implantátů po dokonalé modely projektovaných luxusních domů. Technologie jde neustále kupředu a možná není tak daleko doba, kdy malou průhlednou 3D tiskárnu budou mít lidé běžně doma a když nebudou moci najít třeba hřeben, prostě si ho jednoduše nechají vytisknout. Tuto domněnku podporuje stále se rozvíjející technologie tisku roztaveným plastem, která bude cenově dostupnější.

Pokud vás 3D výtisky zaujaly není problém využít 3D tisk třeba pro získání originálního a zajímavého dárku pro své přátele, členy rodiny nebo například pro svého šéfa.

Firma 3D Figures se specializuje na 3D tisk precizních figurek ve velikostech od 9 cm do 35 cm. Velikost 3D figurky je daná velikostí lidské postavyy. Lze zvolit přesný model lidské postavy v měřítku 1:20, 1:15, 1:12, 1:10, 1:9, 1:8, 1:7, 1:6 nebo dokonce 1:5. Je logické, že čím je rozměr figurky větší, tím víc detailů obličej i postava figurky obsahuje. Cena figurek začíná zhruba na dvou tisících Korunách, což je poměrně přijatelná cena za speciální dárek třeba k výročí svatby nebo narozeninám, co říkáte? Navíc lze využít množstevní slevu.
Aby byl dojem z překvapení maximální, lze využít doplňkové služby, kterou nabízí společnost 3D Figures. V případě zájmu zaměstnanci firmy přijedou na zadanou adresu třeba na narozeniny, výročí, svatbu, dětské oslavy či firemní či soukromou párty.

A jak takový proces výroby figurky probíhá? Jak již bylo řečeno základem 3D tisku je skenování osoby, jejíž podobenka má být tiskárnou vytvořena. Proces skenování není na rozdíl od samotného vůbec dlouhý, trvá přibližně 2 až 3 minuty. Základem úspěchu pořízení kvalitního snímku je zůstat klidný a bez hnutí, během skenování. Jedná se o zcela bezpečný  postup, který si můžete pro zjednodušení představit jako fotografování. Pokud nechcete darovat přímo 3D figurku, můžete si objednat dárkový poukaz na její pořízení.

Figurky i dárkové poukazy můžete objednávat na http://3d-figures.eu/cz/.


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*