Pokojové tlustice

tlustice

tlusticeTlustice patří k pokojovým sukulentům a rostou snad ve všech podmínkách. Proto se hodí i pro začátečníky nebo do míst, kde běžné pokojové rostliny neprosperují. Tlustice nás ohromují především jejich dlouhověkostí a speciálním uspořádáním „tlustých“ listů. Ty rostou naproti sobě a jsou v našich podmínkách hlavní ozdobou této pokojovky.

Ve své domovině má tlustice běžně květy, ze kterých po opylení vyrostou plody. Ty u nás ale uvidíte jen ve specializovaných botanických zahradách.

Co se rozmnožování týče, rostlinka vegetativně vyroste i z odlouplé větévky nebo lístečku. Její množení je tedy naprosto jednoduché a zvládne ho každý. Odlomené větévky stačí napíchat do stejného květináče, nebo malých rostlinkám dopřát speciální substrát, který připravíte stejným poměrem písku a substrátu.

Zazimování pro tlustice není nijak potřeba (pokud je pěstujeme v bytě). Dbáme na stálý přísun slunečního světla, ale mírně omezíme zálivku. V létě je vhodné rostliny nechat na balkóně nebo verandě. Venkovní vzduch jim velmi prospívá.

Tlustice (latinsky Crassula) původně pocházejí se Střední a Jižní Ameriky, kde jich najdete na 200 druhů. Díky ztlustělým listům, které slouží jako zásobárna vody, vydrží i dlouhá období sucha.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*