Naučte se jazyk v cizí zemi.

VB

VBV dnešní době je v mnoha zaměstnání nutná aktivní znalost cizího jazyka. Navíc má mnoho společností zahraniční vedení nebo vlastníky. Nejčastěji je samozřejmě požadována znalost angličtiny. Ta je již považována za samozřejmost a výhodou pro uplatnění na trhu práce je znalost druhého cizího jazyka.

Mám osobní špatnou zkušenost s paní učitelkou z gymnázia, která učila jazyk bez dostatečných znalostí a zkušeností, protože po sametové revoluci hledala jako ruštinářka uplatnění jen těžko. Bohužel i více než 20 let od té doby se na kvalitě učitelů jazyků příliš nezměnilo.

Neuvěřitelně mi pomohl jazykový pobyt v cizině, z kterého těžím dodnes. Po návratu ze stáže jsem si udělala mezinárodní zkoušky s mezinárodní platností. I pokud vás škola zrovna nejlépe nepřipravila, máte šanci se jazyk dobře naučit. Nejen že si zdokonalíte v gramatice i  slovní zásobě, ale získáte praktickou zkušenost používáním jazyka v běžných situacích. Každodenní aktivní procvičování cizího jazyka je nenahraditelné školní výukou, tím méně samostudiem. V cizí zemi se navíc naučíte hovorové obraty, které se v žádné učebnici neuvádějí. Studium v zahraničí je zkušenost k nezaplacení. Pomůže vám získat nejen jazykové vybavení, ale i pocit samostatnosti a zodpovědnosti. Navíc je dnes nabízeno mnoho druhů jazykových pobytů v opravdu zajímavých destinacích. Angličtinu se můžete učit v  mnoha destinacích v USA, nejenom v New Yorku ale  třeba  i v Bostonu. Můžete zvolit výuku ve Velké Británii v místě, které vás z nějakého důvodu upoutá, nebo například u protinožců. Španělštinu se můžete učit na mnoha místech ve Španělsku. Kromě slovíček budete vstřebávat i odlišnou kulturu a naučíte se komunikovat s jinak smýšlejícími lidmi. Na výběr máte krátkodobé pobyty i delší stáže a podle své úrovně si vyberete typ kurzu a jeho pokročilost, můžete zvolit soukromé vyučování i cílený intenzivní nebo přípravný kurz na zkoušky. Ubytování je možné v hostitelské rodině, studentských rezidencích, hostelu nebo hotelu. Více informací na www.jipka.cz.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*