Na vesnicích se zvyšuje nezaměstnanost. Je možné opět obdělávat záhumenky nebo větší pozemky na chalupách? Rozhodně ano! V odborných prodejnách se množí dotazy: Která zahradní technika je vhodnější pro celoroční práce a pomůže s obživou? Malotraktor, nebo kultivátor? Se kterými stroji jsou nejlepší zkušenosti?
Na malé pozemky a přípravu půdy pro květiny a zeleninu stačí motorový rotační kultivátor, například Pony od VARI. Na větší plochy pro přípravu půdy pro pěstování brambor, kořenové zeleniny a další práce po celý rok, např. sečení, úklid sněhu nebo tahání vozíku, rozhodně malotraktor.
Jaký je mezi kultivátorem a malotraktorem základní rozdíl?
Vyplývá to již z názvu, kultivátor je stroj vhodný zejména ke kultivaci, tzn. k rotavátorování, kypření a promíchávání půdy rotačními okopávacími noži a jako další příslušenství lze dodat kola a např. bubnovou sekačku nebo pluh. Stroj je lehký a převod od motoru je klínovým řemenem, změna rychlosti se provádí přehozením řemínku a i veškeré příslušenství je poháněno řemeny. Zde je v nabídce např. oblíbený Pony II/A s ekologickým motorem HONDA za 22 990 Kč.
Malotraktor je stroj vyšší technické úrovně i užitné hodnoty. Práce s ním je jednoduchá, protože má převodovou skříň s řazením rychlosti, zpátečkou jako automobily a připojování příslušenství pro práce po celý rok – sečení, kartáč, sněžná fréza nebo moderní mulčovač na likvidaci přerostlé trávy je možné použít pouhým zasunutím pracovního příslušenství do náhonu a otočením zajišťovací páky.
Pro tažení vozíku např. při odvozu dřeva z lesa, je také malotraktor vhodnější než kultivátor s koly, protože má větší váhu, se závažím až 250 kg a proto i lépe oře. Z malotraktoru snadno vytvoříte kultivátor výměnou kol za okopávací nože o šířce až 115 cm. A opět využijete výhody řazení rychlosti a zpátečky, které běžné kultivátory nemají.
V současné době můžete na webu www.vari.cz využít akce: Při nákupu setu malotraktor Vari IV. + valník akční cenu takovou, že je vozík jako dárek – ZDARMA.
Buďte první kdo přidá komentář