Jak na zastínění interiéru?

zastínení

Jaké kosmetické úpravy dotvářejí dojem z nemovitosti? Jsou to především barva fasády a zastínění oken. I přesto, že se tyto věci zdají v porovnání ze stavbou nebo rekonstrukcí domu méně důležité, měli bychom s nimi počítat včas.

zastíneníJe vhodné zastínit interiér tak, aby nám bylo v danou dobu v místnosti příjemně. Ostré sluneční paprsky nás mohou vyhnat z postele dříve než bychom chtěli. Stejně tak znemožní spánek otravný komár či moucha. Sluníčko a dostatek světla v interiéru jsou sice fajn, ovšem ne pokud chcete sledovat televizi nebo pracovat na počítači. V dnešním článku vám nabídneme pár tipů týkajících se možností zastínění a zamezení vniknutí hmyzu do  domu.

Možnosti zastínění

Na výběr je hned několik možností zastínění oken. Klasikou jsou stahovací rolety a vnitřní žaluzie. Výhodou rolet je možnost výběru dekorativního vzoru a barvy, který doladí interiér. Nevýhodou je nemožnost volby intenzity světla. Snadná regulace propustnosti světla, snadná montáž a údržba jsou výhody žaluzií. Venkovní rolety zase zajistí zastínění i vyšší zabezpečení objektu.

Alternativou k vnitřním žaluziím jsou žaluzie venkovní. Jedná se moderní a efektivní způsob zastínění. Na výběr je několik variant lišících se barvou i tvarem. Zvolit lze ruční nebo pohodlnější motorické ovládání. Kromě zastínění plní venkovní žaluzie i funkci tepelné ochrany domu či bytu, což vede k omezení výdajů za topení či klimatizaci. Příjemné klima v místnosti je pro komfort bydlení důležité. S venkovními žaluziemi lze větrat, i když jsou zatažené.

Společnost Climax, specialista na zastínění, nabízí venkovní žaluzie v různých šířkách, ve 25 barvách a v 5 tvarech lamel. Kromě klasického tvaru C je na výběr i lamela tvaru Z s přidaným lemem pro zvýšení stability lamely a výstřihem pro lanko pro dokonalé doklápění. Je vybavena speciálními kovovými trny a vloženým těsněním pro efektivní a tiché dovření.

V létě bez otravného hmyzu

Pokud chcete za teplé letní noci větrat bez toho, abyste sdíleli pokoj s komáry, pořiďte si sítě proti hmyzu, které spolehlivě zabrání průniku hmyzu do domu či bytu. Většina sítí je vyrobena z polo plastového vlákna ze sklolaminátu. K dostání jsou i sítě kovové, ale ty často podléhají korozi. Rám sítě je vyroben z extrudovaného hliníku, který lépe snáší teplotní rozdíly.

U moderních oken je montáž a případná demontáž sítí velice snadná, stará okna je ale nutné pro instalaci sítí většinou navrtat. Asi nejběžnějším typem jsou pevné rámy se sítí. Barvu rámu lze samozřejmě sladit s barvou okna. Další možností jsou sítě posuvné či rolovací, které se dají jednoduše skrýt k okraji okna.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*