Základová deska tak trochu jinak

základová deska

základová deskaPostavit základovou desku může být jednodušší, rychlejší i levnější, než byste předpokládali. Základem je zvolit správný systém a vhodný materiál, který minimalizuje riziko chyb a zaručuje dlouhodobou životnost celé stavby.

Pěnové sklo jako alternativní technologie zakládání staveb

Pokud hledáte rychlé, kvalitní řešení za rozumnou cenu, uvažujte o základové desce z pěnového skla. Tento systém nejenom že je spolehlivý a staticky zcela vyhovující, ale také splňuje současné vysoké nároky na tepelně izolační vlastnosti, a proto je velmi vhodným v případě nízkoenergetických a pasivních domů. Díky použité izolaci kvalitním pěnovým sklem GEOCELL se zrnitostí 10 až 60 mm, ušetříte náklady na případné dodatečné zateplení.

základová deska CondaTakto tepelně izolovaná základová deska zabrání až 20% ztrátám tepla podlahou. Tento systém je účinnější než pouhé zateplení vnitřní části stavby polystyrenem. Postup spodní a obvodové izolace pěnovým sklem je technologicky poměrně nenáročný a jeho velkou výhodou je odstranění tepelných mostů mezi rostlým terénem a základovou deskou. Další případnou tepelnou úsporu představuje funkce akumulace tepla přes den, které ohřívá dům při poklesu teploty v noci. Sečteno a podtrženo, dostatečná tepelná izolace základové desky společně s akumulací tepla zajistí poměrně značné úspory na vytápění rodinného domu.

Další výhodnou vlastností pěnového skla je drenážní funkce. Sklo zabraňuje vzlínání vody a ušetří vám náklady za hydroizolaci. Stabilitu takto postavené základové desky jsme již zmínili. Pěnové sklo nepřenáší pnutí základové desky na stavbu. Vyvarujete se tak dilatačních trhlin v nemovitosti.

Společnost Conda zajistí realizaci základové desky na klíč, která zahrnuje vše od vypracování cenové nabídky a odborné konzultace, přes zaměření po realizaci stavby a závěrečný úklid staveniště. Více informací najdete na webu zakladova-deska.net.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*