Dřevěné a plovoucí podlahy

dřevěné podlahy

dřevěné podlahyV posledních letech zažívají nebývalý rozvoj laminátové plovoucí podlahy. Skoro by se chtělo věřit, že jiné podlahové krytiny ani nejsou na výběr. Kvalitní laminátové podlahy mají jistě své kvality, především poměrně nízkou pořizovací cenu, ale stále platí že dřevo je dřevo. Zastánci přírodních materiálů mají jistě pravdu v tom, že použití dřeva v interiéru je nadčasová záležitost.

Ze dřeva vyzařuje atmosféra teplého a útulného domova. V tom mu jistě laminát nemůže konkurovat. I v životnosti a snadnosti údržby si kvalitní dřevěná podlaha s laminem nezadá. Důraz musí být kladen na kvalitu zpracování a povrchové úpravy. Mějme na paměti, že lamino je jen napodobeninou dřeva. Ti, kteří chtějí mít originál se vracejí k dřevěným podlahám. Podlaha je základem designu každého interiéru, proto se při jejím výběru vyplatí přemýšlet o různých variantách.

I dřevěnou podlahu lze pořídit za přijatelnou cenu. Jedná se o takzvané dýhované parkety, pro než je charakteristická nízká spotřeba dřeva. Dřevo podle vašeho vkusu a výběru (ať už z našich zeměpisných šířek nebo tropické) je nalisováno na velmi kvalitní nosič. Výsledkem je moderní snadno udržovatelná dřevěná podlaha s dlouhou životností i při vysoké zátěži a každodenním užívání.

Pro náročné zákazníky jsou určeny vícevrstevné dřevěné podlahy s povrchem z masivního dřeva. Vyznačují se 3 mm silnou nášlapnou vrstvou z ušlechtilých dřevin a vysokou odolností proti povrchové vlhkosti díky čtyřstrannému lepení a čelních spojů zpracovaných bez tmelení. Tyto podlahy jsou velmi stabilní vůči teplotním změnám a proto velmi vhodné pro podlahové topení. Velmi přesné spojení je zaručeno unikátním zámkem v licenci Unilin. Vrstva parafínu dále vyřešila dnes známý problém většiny výrobců dřevěných podlah – vrzání při chůzi.podlahy

Pokud se na některé místo vašeho interiéru dřevěná nebo laminátová podlaha nehodí, ale přesto byste rádi použili přírodní produkt, můžete uvažovat o marmoleu, linoleu nového tisíciletí. Základní surovinou Marmolea je olej ze lněných semen smíchaný s přírodními pryskyřicemi a vápennou a dřevěnou moučkou. Má výborné vlastnosti, je hypoalergenní a snadno se udržuje. Je velmi vhodné například pro použití v kuchyních, chodbách a předsíních a v koupelně.

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*