Kompostování a zahradní dřevěné kompostéry

kompost

kompostČasto slýcháme o obnovitelných přírodních zdrojích. Mezi ně se řadí i vlastní kompost. Jde o hnojivo z biologicky rozložitelných zbytků ať už ze zahrady nebo zdomácností.

Zkompostovat můžete téměř vše od slupek až po posekanou trávu. Do kompostu by neměly patřit tvrdé materiály jakou jsou třeba skořápky od ořechů a dále pak kosti. Není ale problém zkompostovat zbytky od jídel dokonce ani v případě větších vývařoven.

Kompostování doporučujeme každému zahrádkáři, protože s kompostem dostane super organické hnojivo. Kompost obsahuje nejen živiny potřebné pro rostlinu, ale zlepšuje vlastnosti půdy obecně. Ornice je pak lépe provzdušněná a zvyšuje se i její kapacita pro vodu.

Kde ale kompostovat?

Samozřejmě v kompostérech. A aby Vám zahrádku nehyzdil nějaký doma sbitý kompostér, doporučujeme nákup kompostérů od profesionálů. Na výběr máte ze třech variant, které se liší velikostí, provedením i cenou.

dřevěné kompostéryVšechny kompostéry mají společné, že se dají kdykoliv rozložit a složit. Pokud na zahrádce bojujete s dostatkem prostoru, můžete zakoupit prkený kompostér s délkou hrany 1m. Tento kompostér je k dostání za několik stokorun. Náročnější si mohou vybrat dřevěné kompostéry z kulatin.

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*