Kompostování a zahradní dřevěné kompostéry

kompost

kompostČasto slýcháme o obnovitelných přírodních zdrojích. Mezi ně se řadí i vlastní kompost. Jde o hnojivo z biologicky rozložitelných zbytků ať už ze zahrady nebo z domácností.

Zkompostovat můžete téměř vše od slupek až po posekanou trávu. Do kompostu by neměly patřit tvrdé materiály jakou jsou třeba skořápky od ořechů a dále pak kosti. Není ale problém zkompostovat zbytky od jídel dokonce ani v případě větších vývařoven.

Kompostování doporučujeme každému zahrádkáři, protože s kompostem dostane super organické hnojivo. Kompost obsahuje nejen živiny potřebné pro rostlinu, ale zlepšuje vlastnosti půdy obecně. Ornice je pak lépe provzdušněná a zvyšuje se i její kapacita pro vodu.

Kde ale kompostovat?

Samozřejmě v kompostérech. A aby Vám zahrádku nehyzdil nějaký doma sbitý kompostér, doporučujeme nákup kompostérů od profesionálů. Na výběr máte ze třech variant, které se liší velikostí, provedením i cenou.

dřevěné kompostéryVšechny kompostéry mají společné, že se dají kdykoliv rozložit a složit. Pokud na zahrádce bojujete s dostatkem prostoru, můžete zakoupit prkený kompostér s délkou hrany 1m. Tento kompostér je k dostání za několik stokorun. Náročnější si mohou vybrat dřevěné kompostéry z kulatin.

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*