Vlastní bydlení je základ, pomůže vám hypotéka.

hypotéka

hypotékaJednou z velkých a nejdůležitějších investic je téměř pro každého nákup bytu či rodinného domu. Většina lidí nemůže jednoduše koupit dům či byt za hotovost a volí pro financování nákupu bydlení hypotéku.

Hypotéka je závazkem na mnoho let a představuje nezanedbatelný pravidelný výdaj z rodinného rozpočtu. Existuje celá řada hypoték, od bank i nebankovních subjektů. Jak se ale v široké nabídce hypoték zorientovat a vybrat tu nejvhodnější?

Výběr vám usnadní online hypoteční kalkulačka, která nabízí přehledné srovnání jednotlivých nabídek i porovnání úrokových sazeb hypoték. Tím můžete snadno a rychle ušetřit řádově tisíce i desetitisíce korun. Hypoteční kalkulačka vám umožní online porovnat hypotéky od ověřených bank a předních a osvědčených nebankovních subjektů.

Můžete porovnat i jednotlivé parametry různých hypotečních díky tabulce úrokových sazeb.

Základními typy hypoték jsou:

  • Klasická bankovní hypotéka na pořízení nemovitosti.
  • Neúčelová Americká  hypotéka zajištěná nemovitostí.
  • Anuitní hypotéka s neměnnou úrokovou sazbou.

Vždy se před podpisem smlouvy o poskytnutí hypotéky zajímejte o všechny podmínky splácení hypotéky, možnost změnit nastavení splácení, možnost mimořádných splátek či předčasného splacení, úrokovou sazbu a délku fixačního období, během něhož máte zajištěnou velikost splátky i úrokovou míru. Anuitní hypotéka je klasická hypotéka, která má ovšem zaručen stálý a neměnný úrok po celou dobu splácení. Pokud si nejste jisti výhodností vaší hypotéky, můžete po každém skončení doby fixace úrokové míry změnit poskytovatele hypotéky. Další užitečné informace o jednotlivých hypotékách najdete také na Facebooku TopSrovnani.cz. Pokud plánujete takovou změnu, počítejte s tím, že smlouvu musíte vypovědět s dostatečným časovým předstihem. Hypotéční trh se vyvíjí, mění se úrokové sazby, právních úpravy i podmínky pro získání hypotéky.  Při nejasnostech ohledně podmínek hypotéky, jejích pravidlech a podobně, raději kontaktujte hypotéčního poradce. Poradenstvím a administrativním servisem se zabývají i profesionální hypotéční makléři, které sdružuje Asociace hypotéčních makléřů.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*