Infrasauna, relax v domácím prostředí

infrasauny

Tvrzení, že teplo příznivě působí na lidský organizmus, není žádnou novou informací. Proto je tak příjemná masáž nahřátými lávovými kameny či pobyt v sauně, potažmo infrauně.

Proč infrasauna?

Infrasauna je v mnoha ohledech rozdílná od sauny klasické. Teplota v infrasauně se pohybuje mezi 40 a 60 stupni Celsia. Mnoho lidí vyhledává infrasauny právě pro jejich nižší teplotu. Ne každému jsou totiž teploty kolem 90 stupňů příjemné, a ne každému je pobyt v sauně finského typu doporučován. Rizikovou skupinou jsou například lidé s problémy s krevním tlakem či malé děti.

I princip ohřevu se liší. Infrasauna obsahuje zářiče infračervených paprsků, což je záření, které je na opačné straně spektra, než je škodlivé UV záření, proti kterému se chráníme opalovacími krémy. IČ paprsky pronikají několik centimetrů pod kůži a intenzivně prohřívají svalovou tkáň, bez toho abychom měli pocit, že se v sauně „pečeme“. I v infrasauně se tedy zpotíte, ale teplota kolem zmiňovaných 50 stupňů nezatěžuje lidský organismus.

Saunováním ke zdraví

V sauně si můžete dopřát pravidelný dvaceti až pětačtyřiceti minutový pobyt. Zvýšíte tak obranyschopnost organizmu, skvěle si odpočinete a zrelaxujete tělo i mysl. Uvolníte namáhané či zatuhlé svaly a klouby.

Prohřátí povzbudí krevní oběh, dojde k intenzivnějšímu prokrvení pokožky a zrychlení látkové výměny. Pobyt v sauně odstraní napětí ze svalů po cvičení či jiné fyzické námaze. Teplo uleví kloubům postiženým artrózou, nervovému systému i svalovým křečím. Dochází k zmírnění bolestivých stavů. Díky lepšímu prokrvení dochází k lepšímu zásobení svalů kyslíkem a rychlejšímu odvádění toxických látek a hojení poraněných tkání.

Je jedno, zda pracujete spíše fyzicky či psychicky, sportu moc nedáte nebo jste vrcholoví sportovci. Blahodárné účinky saunování na fyzickou i psychickou stránku člověka pocítí každý. Především během sychravého podzimu a mrazivé zimy je pobyt v sauně obzvlášť příjemný. Infrasaunu lze ale samozřejmě používat během celého roku.

Domácí infrasauna

infrasaunyInfrasauna zabere minimum prostoru, lze ji snadno a rychle, bez nutnosti velkých stavebních úprav instalovat do rodinného domku i bytu v paneláku. Podmínkami pro provoz infrasauny je pouze rovná podlaha a elektrická energie, respektive zásuvka s 220V a jištěním 16A.

Moderní infrasauny jsou určené většinou pro jednoho až dva lidi. Dodávají se v rozloženém stavu a součástí dodávky jsou infračervené zářiče, regulace, osvětlení a rádio. Ať už potřebujete malou koupelnovou infrasaunu, či prostornou saunu do atypického prostoru, v sortimentu předního zkušeného dodavatele si určitě vyberete. Inspirovat se můžete na stránkách finskasauna.cz nebo v showroomu v Praze, Brně či Českých Budějovicích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*