Zateplení domu se vyplatí

zateplení

zatepleníAť už bydlíte v rodinném domě nebo cihlovém či panelovém bytovém domě, jsou nároky na bydlení v dnešní době poměrně vysoké. Trendem jsou úspory energií i používání moderních technologií pro vytápění objektu. Je zbytečné plýtvat penězi, tam, kde lze snadno ušetřit. Příkladem může být zamezení vysokým únikům tepla z objektu, které citelně sníží výdaje na vytápění. Ti, kteří vidí své  výdaje v dlouhodobém měřítku, uvítají možnost pořídit svému obydlí izolační kabátek. Zateplení objektu je tak často součástí komplexnější rekonstrukce starších rodinných domků i revitace panelových domů.

Ve většině případů jsou kvůli maximalizaci efektivity zateplení zaizolovány nejenom obvodové zdi, ale střecha objektu, případně i podlahy a také vyměněny vchodové dveře a okna. Výměna oken a dveří sníží nejenom únik tepla, ale také zabraňuje pronikání hluku z okolí. Zateplení fasády ani výměny starých dřevěných oken za okna plastová se nemusíte bát. Pokud je rekonstrukce provedena dobře, nedochází k rosení skel ani tvorbě plísní v interiéru. Protože jsou polystyrenové desky kontaktním zateplovacím systémem, je důležité, aby byly vhodným lepidlem lepeny po celém povrchu, který bude přiléhat na podklad.

Je velmi důležité odborně navrhnout řešení rekonstrukce pro každý jednotlivý objekt a práci kvalitně provést. Zvolit materiál a jeho tloušťku pomůže výpočet úniku tepla z objektu. Cílem je stanovit charakteristiky materiálu tak, aby bylo dosaženo odpovídajících tepelně-izolačních parametrů nebo kýžené nižší spotřeby energie.

Dům musí být před samotnou instalací zateplení odvlhčen. Pokud není aplikace hydroizolace možná, je třeba vybrat zateplovací systém propustný pro vodní páru. V dnešní době jsou na trhu nejrůznější typy izolačních materiálů, prim ale stále hrají polystyrenové desky lišící se rozměry i pevností v tlaku, a minerální vlna.

Pokud hledáte řešení na míru právě svého objektu, obraťte se na společnost Jumar, která se specializuje na revitalizace panelových domů, především zateplování fasád a výměny starých nevyhovujících oken. Firma má certifikaci  Osvědčení odborné způsobilosti k provádění zateplovacích systémů.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*