Žaluzie pro každé okno.

žaluzie

žaluzieVětšina lidí volí k zastínění interiéru klasické rolovací žaluzie. Žaluzie lze montovat do plastových i dřevěných oken a dveří. Vybírat můžete z mnoha druhů žaluzií lišících se barvou,  materiálem i způsobem ovládání. Kromě regulace míry osvětlení a zastínění prostoru zabraňují žaluzie přehřívání pokojů během horkých letních dní a zajišťují vyšší soukromí. Žaluzie jsou ovládány pomocí řetízkového nebo šňůrkového mechanismu.

Většina bytů v panelových domech již vyměnila stará okna za plastová euro okna. Výměna se samozřejmě týká i žaluzií. Ve starých dvojitých oknech se žaluzie instalovali mezi skla, horizontální žaluzie do plastových oken jsou nejčastěji vyrobené ze slitiny hliníku a montované přímo do okenního rámu. Nevýhodou oproti starým typům je vyšší usazování prachu, výhodou naopak  shrnovací a naklápěcí mechanismus umístěný v liště splývající s rámem okna. Navíc lze horní a spodní profil potáhnout folií, čímž se docílí splynutí s okny. Vybrat si můžete z bohatého vzorníku barev. Zvolená barva ovlivňuje množství pronikajících světla.

žaluzieMůžete zvolit i žaluzie z ryze přírodních materiálů. Ta trhu jsou velice kvalitní žaluzie vyrobené ze dřeva nebo bambusu. Tyto žaluzie se neomezují pouze na přírodní barvu, lze zvolit dřevěné i bambusové žaluzie mnoha barev a odstínů. Navíc můžete zvolit dekor dřeva ladící s podlahou. Díky povrchové úpravě lamel lakem s UV filtrem, vykazují dřevěné žaluzie vysokou odolnost proti vlhkosti a oděru. I dřevěné žaluzie je možné použít v koupelnách a kuchyních.

V bytech, domech i komerčních prostorech pro zaclonění větších ploch lze zvolit i jinou variantu zastínění. Jedná se o textilní vertikální žaluzie. Vertikální žaluzie mají lamely z různě širokých pruhů tvarově stálé, pevné  odolné látky s antistatickou úpravou proti usedání prachu. Vertikální žaluzie lze instalovat do oken, na zeď i na strop. Další stále oblíbenější variantou jsou předokenní rolety jejichž výhodou je i snížení hlučnosti a omezení prašnosti v interiéru.

Pro komerční i soukromé prostory lze použít předokenní rolety, které spojují hezký vzhled, stínění, a navíc vytváří tepelnou i hlukovou bariéru a bezpečnostní prvek. Ideální instalace podomítkových rolet je již při stavbě či rekonstrukci. Pro již stojící domy se používají rolety nadokenní. Rolety lze ovládat ručně nebo elektromotorem na vypínač, či na dálkové ovládání. Novinkou na trhu jsou bezpečnostní průhledné předokenní rolety.

1 Comment

  1. Dobrý den, pokud mohu, určitě bych rád doporučil firmičku http://www.proalu.cz/ Jsem s nimi naprosto spokojená a určitě mohu doporučit všem. Věřím, že udělají stejnou radost i vám!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*