Důležité informace pro motoristy.

Auto je v dnešní době nezbytností. I pokud pracujete v místě bydliště, ušetří vám spoustu času. S koupí, provozem i likvidací vozu jsou ale spojeny i starosti. Všechny potřebné informace od aktuálního vybavení autolékárničky po všechny potřebné formality k přihlášení vozidla do evidence či vzory kupních smluv naleznete na internetových stránkách lepsiruceni.cz.

Všechny cirkulující vozy přihlášené na území České republiky musí mít zákonné pojištění vozidel pro pokrytí způsobených škod v případě nehody. Optimální povinné ručení vám může ušetřit stokorunové až tisícové částky.  Užitečné informace a novinky ze světa povinného ručení přináší i internetový magazín oruceni.cz. Na internetu si během několika minut můžete pohodlně porovnat nabídky jednotlivých pojišťoven působících na našem trhu.

Pokud kupujete starší vůz, musíte k jeho pořizovací ceně připočíst i tzv. ekologickou daň podle novely zákona o odpadech 383/2008 Sb, která je závislá na emisních limitech a stáří vozidla. Ekologická daň se platí při prvním převodu vozidla a pohybuje v rozmezí od 3000 do 10000 Kč. Tento poplatek má pokrýt náklady na ekologickou likvidaci autovraků. Díky tomuto poplatku se sníží počet cirkulujících starých a ekologicky nevyhovujících vozů.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*