Citáty slavných

citaty

citatyNěkteré citáty jsou o životě, jiné o moudrosti. Citáty jsou výroky slavných a nezáleží na tom, zda jsou staré stovky let nebo novodobé. Zdaleka ne málo novodobých citátů zlidovělo  a jsou používány v běžné mluvě. Stejně jsou na tom i některé „hlášky“ z divácky úspěšných filmů.

Pokud sháníte citáty na jakákoliv témata naleznete jejich seznam na webovém portálu peoplelovepeople.com. Zde naleznete rozdělení citátů do různých kategorií. Citáty jsou dokonce řazeny podle autorů. Je ale jasné, že autorství některých citátů je přinejmenším sporné.

Kde se citáty vzaly

Většina citátů je z dob dávno minulých, kdy byla filozofie jedna z předních věd a skrývala v sobě v podstatě všechno vědění světa. Milování moudrosti se odráželo také v myšlenkových pochodech, které byly mnohdy na danou dobu velmi moderní.

Největšími filozofy byli samozřejmě Platón nebo Sokrates.

Do dneška používané jsou výroky Jana Amose Komenského nebo třeba skoro zapomenuté citáty o životě. Většinou se jedná o velmi pravdivé výroky o nenaplněném nebo těžkém životě. Ne všichni autoři byli svou dobou pochopeni, a to se odráží i v jejich myšlenkách, na které vzpomínáme do dnes. Až posmrtné uznání je u velkých myšlenek docela pravidlem.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*