Z vašich fotografií mohou být nádherné foto obrazy

fotoobrazy

Každý z nás má ve svém fotoaparátu nebo v počítači stovky nádherných fotografií, které zachycují šťastné okamžiky jeho života. Bohužel tam však většinou zůstávají, což je poměrně škoda. Proč tedy některé ze svých fotografií neoživit, a nevytvořit z nich nádherné foto obrazy tištěné na plátně, které se stanou nejen nádherným dekoračním předmětem a připomínkou šťastných okamžiků, ale také skvělým osobním dárkem?

Obraz na plátně je stále populárnější formou jak zvěčnit své nejkrásnější fotografie a ozdobit s nimi interiér svého bytu. Aby však tisk na plátno vypadal co nejlépe, měli bychom se při výběru vhodných fotografií řídit několika zásadami.

Rozlišení fotografie je důležité

Nejdůležitějším faktorem, který rozhoduje o tom, jak bude fotografie na plátně vypadat, je její rozlišení. Nestačí, že fotka vypadá skvěle na počítači nebo na displeji telefonu. Měla by být ostrá i po zvětšení na velký formát. Minimální rozlišení fotografie pro tisk na plátno se odvíjí od velikosti budoucího obrazu. Pro tisk na plátno o velikosti 60 x 40 cm je naprostým minimem fotografie o rozlišení 4 Mpix, pokud však chcete mít na zdi větší obraz o velikosti 90 x 60 cm, budete muset použít fotografii s rozlišením nejméně 9 Mpix.

Detaily a kompozice

Kromě samotného rozlišení je důležité také kompozice snímku, a to, zdali není fotografie při zvětšení rozmazaná. Ujistěte se, že fotka neobsahuje kompoziční chyby, jako například šikmý horizont, předměty trčící z hlav osob, nebo rušivé elementy, které nesouvisí s hlavním motivem snímku. Před tím, než fotku odešlete, si ji ještě raději několikrát zkontrolujte. Fotografie na plátně jsou skvělou dekorací, která vám bude připomínat nejšťastnější okamžiky vašeho života. Pokud vyberete dobře, bude foto obraz zkrášlovat váš domov po mnoho let.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*