Víte, jak na čištění koberců?

koberec

Koberce jsou podlahovou krytinou s mnohaletou tradicí. I když se dnes dostávají „ke slovu“ jiné typy podlah, stále si ještě najdou mnohé příznivce. Jsou náročné na údržbu? Jak je čistit?

koberec

O čištění koberců

Koberce jsou rozšířené pro své četné výhody. Určitě oceníte široký výběr materiálů, ale i designů, mají výbornou tepelnou i zvukovou izolaci, jsou příjemné na chodidla a celkově působí útulným dojmem.

Pokud si však tuto podlahovou krytinu pořizujete, je třeba počítat i s jejími nevýhodami. Mezi ně patří především usazování prachu a celkově problematičtější údržba.

Chcete-li, aby vám koberec dobře sloužil dlouhou dobu a měl stále pěkné barvy, je třeba nejen koupit kvalitní výrobek, ale také mu věnovat náležitou údržbu.

Základem je pravidelné vysávání. Jak často? Záleží na namáhavosti krytiny. Ta se odvíjí od toho, kde se nachází. Jsou-li v domácnosti děti či zvířata, vysávejte častěji.

Do koberce se však neusazuje jen prach a drobné nečistoty. Čas od času se každému stane, že se něco na podlahu vylije či vysype. V tom případě se skvrnu snažte odstranit co nejrychleji. Existují na ně speciální přípravky a na internetu najdete i různé „babské rady“.

Jednou za čas je nutné hloubkové čištění, a to buď suchou nebo mokrou cestou. Rozhodnete-li se pro suchou cestu, pomohou vám k tomu různé chemikálie na bázi suché pěny. Bude nečistoty absorbovat. Upřednostníte-li mokrou cestu, je nutné počínat si tak, aby textilie zůstala jen vlhká. Pokud koberec promočíte, bude vám dlouho schnout, ale také ho můžete poničit.

Profesionální čištění koberců

K hloubkovému čištění byste měli přistupovat cca dvakrát do roka. Jednodušší a mnohdy efektivnější metodou je pozvat si odbornou firmu na čištění koberců. Má profesionální vybavení, což na výsledku poznáte. Ušetříte si zároveň práci.

Potřebujete-li čištění koberců Praha a okolí, využijte služeb nabízených na Boček-uklid.cz. Nastal i u vás čas na hloubkový úklid? Pozvěte si profesionála.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*