Venkovní i vnitřní bazény a sauny.

bazén

bazénAni v České republice již bazén na zahradě rodinného domu není výjimkou. Pokud uvažuje o výstavbě bazénu, prvním krokem je výběr typu bazénu a volba optimální technologie výstavby. Kromě venkovních bazénů nejrůznějších tvarů i velikostí, můžete uvažovat i o bazénech vnitřních, které lze využívat celoročně. K bazénu patří i další volitelné příslušenství, jako je zakrytí hladiny, zastřešení, odvlhčovací jednotky, chemické úpravny vod, nebo třeba vodní atrakce nebo instalovaná vodní sedátka.

Pokud již váš bazén nevyhovuje estetickým požadavkům nebo moderním požadavkům na funkčnost, vybavení a kvalitu, nemusíte ho přestat používat nebo nahradit za nový. Společnost Delta Plecháč  kromě návrhů a výstaveb interiérových i venkovních bazénů provádí i odbornou rekonstrukci zastaralých bazénů.

Nerezové bazény

Oblíbeným typem bazénů, které nejsou náročné na instalaci jsou nerezové bazény. Dlouhou životnost a snadnou údržbu zajišťuje nosná konstrukce ze silně pozinkovaného plechu s antikorozními nástřiky. Finální povrchovou úpravu tvoří pevná vinylová fólie odolná vůči UV záření. Stěny a dno jsou opatřeny tepelnou izolací, kterou tvoří polystyren v kombinaci s geotextilií. Horní hrana bazénu je zakončena ozdobnou lemovací lištou. Nemusíte se omezovat na základní  světle modrou barvu, na výběr je například dekor mozaika, mramor, další odstíny modré i jiné barvy. Zvolit můžete z několika základních tvarů. Velmi oblíbený je tvar osmičky nebo klasický kruh a ovál.

Thermo bazény

Pokud chcete prostornější kvalitní bazén, jehož výstavba nezabere mnoho času, můžete zvolit bazén se železobetonovou konstrukcís použitím tvárnic z tvrzeného polystyrenu, které umožňují vybudovat bazény nejrůznějších tvarů i rozměrů. Díky vysoké izolační schopnosti dílců výstavba tohoto typu bazénu zajišťuje poměrně nízkou energetickou spotřebu na provoz bazénu.  Můžete si vybrat jakýkoliv typ a velikost schodiště.   Povrchovou úpravu tvoří fólie o síle 1,5 mm, popřípadě keramický obklad či skleněná mozaika. Hranu bazénu může tvořit umělý pískovec, speciálními dlaždicemi s oblou hranou nebo keramické tvarovky.

Betonové bazény

Keramické bazény jsou  luxusní bazény s dobrou tepelnou izolací. Mohou mít jakýkoliv tvar a hloubku. Stavbu bazénů klasických tvarů lze zjednodušit použitím prefabrikovaných betonových prvků. Povrchovou úpravu bazénu tvoří keramický obklad nebo skleněná mozaika nejrůznějších barev a motivů. Bazén může mít různou povrchovou úpravu i zakončení.

Interiérové i venkovní sauny

Velmi oblíbené jsou i venkovní či vnitřní sauny a saunové domky. Vybrat si můžete ze saun mnoha rozměrů, většinou pro 2 až 8 osob. Můžete si nechat profesionálně navrhnout nejvhodnější řešení sauny  podle Vašich požadavků. Základem venkovního saunového domku jsou impregnované podkladové hranoly z masivu, na které je položena palubková podlaha.  Používá se smrkové dřevo. Stěny sauny jsou tlusté 28mm případně 44mm. Sedlovou střechu tvoří robustní střešní nosníky s palubkami. Další střešní krytinou je asfaltová pískovaná lepenka. Saunové domky mají okénko a celodřevěné dveře nebo dveře kombinující dřevo se sklem.

solné sauny

Solné sauny spojují výhody saunování a solné terapie. Sůl příznivě působí na dýchací cesty a kůži, a stejně tak jako saunování, posiluje přirozenou obranyschopnost organizmu. Solné sauny jsou příjemným místem pro odpočinek, který má zároveň blahodárný účinek na vaše zdraví.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*