Ekologické dětské hračky a nádobí z kukuřičného škrobu na českém trhu

kikko eko hracky

kikko eko hrackyV některých médiích se nedávno objevila informace o dětských ekologických hračkách, což u veřejnosti vzbudilo jistý ohlas. My jsme se rozhodli reagovat na vaše dotazy a oslovili jsme pana Roberta Noska, který nám plány s ekologickými výrobky představí.

Tyto výrobky, které nepocházejí z ropy, se již objevily na českém trhu a s patřičnými atesty (mimo jiné v prodejnách s kojeneckým zbožím a v síti prodejen DM drogerie). Základem výroby těchto hraček je kukuřičný škrob. Patentovaný kukuřičný plast ECOLGREEN Pla tím pádem neobsahuje žádné nebezpečné látky, které mohou naopak obsahovat běžné plasty vyráběné z ropy. Ve výrobcích označených jako KIKKO®ECO nejsou žádné dioxiny, ftaláty, ani volné aminy. Hmota z kukuřičného škrobu má před sebou obrovskou perspektivu.

Všechny fyzikální vlastnosti hraček a nádobí  KIKKO®ECO jsou stejné jako u výrobků z běžné umělé hmoty. Mají tudíž dostatečnou pevnost a za běžných okolností se nelámou. Navíc ekologická umělá hmota je na dotek velmi příjemná. Fyzikální vlastnosti hraček KIKKO®ECO byly testovány a vlastní certifikáty CE a EN 71.

kukuricne nadobi„Ekologické hračky a nádobí pro nejmenší KIKKO®ECO jsou navíc biodegradabilní. Takže poté, co dítě vyroste a hračka ho už nezajímá a z plastových talířků nejí, nevzniká problém kam s nimi.  Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, se likviduje přirozenou cestou, tedy kompostováním“, vysvětluje výhradní dovozce těchto hraček Robert Nosek. Hračka se tedy rozloží v zemi a nevzniká žádný závadný odpad.

,,Hračky KIKKO®ECO samozřejmě nejsou primárně vyráběny k tomu, aby se kompostovaly. Jsou však vyrobeny z biodegradabilního ekologického materiálu, takže pokud doslouží a dostanou se pod zem, po nějakém čase se rozloží a nezůstane z nich nic,” dodává Robert Nosek.

My jen dodáme, že planet máme jen jednu. Každý by si měl uvědomit vlastní ekologickou stopu. Podobně jako eko nádobí jsou k dostání také kompostovatelné jednorázové dětské plenky. Do konce tohoto roku chystá dovozce rozšířit sortiment o sadu barevných kuchyňských prkýnek. Jednotlivá barva pro jeden typ potravin (maso, pečivo, ryby a ovoce-zelenina).

1 Comment

  1. Veškeré hračky z naší nabídky jsou originální a nápadité dřevěné hračky ve špičkové kvalitě, především vzdělávací hračky rozvíjející intelekt dětí. Naše hračky jsou ekologické, vyrobené pouze z čistě přírodních materiálů a barvené nezávadnými vodou ředitelnými barvami.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*