Vytápíme konvektory

konvektory

Jedním z problémů, které musí každý při stavbě či rekonstrukci nemovitosti řešit, je otázka vytápění. Možností je hned několik. V dnešním článku si představíme konvektory, které využívají konvekci tepla, tedy šíření tepla prouděním. Princip vytápění je jednoduchý. Dochází k nasávání chladného vzduchu do výměníku a vracení ohřátého vzduchu do prostoru. Konvektory lze instalovat do rodinných domů, hotelů, restaurací, administrativních budov i jiných objektů.

Konvektory MINIB

konvektoryV sortimentu společnosti MINIB, s.r.o., českého výrobce, který vyváží své výrobky do třiceti zemi Evropy, Asie, Ameriky a Austrálie najdeme podlahové konvektory nástěnné, samostojné i atypické,    s netradičním zajímavým designem. Na výběr jsou konvektory bez ventilátoru i výkonnější modely s ventilátorem.

Kam a jaký konvektor zvolit?

Vytápění konvektory je vhodné do nejrůznějších interiérů. Může se jednat o samostatný či doplňkový zdroj vytápění v domě. Aby se zajistilo optimální fungování teplovodních konvektorů, doporučuje se instalovat je pod větší prosklené plochy oken, dveří,  zimních zahrad nebo třeba do prostoru bazénu. Podle prostoru, který je k dispozici, se vybere teplovod příslušných rozměrů. Pokud si zákazník nevybere nástěnné nebo samostojné konvektory se standardními rozměry, je možné nechat si je vyrobit na zakázku.

Konvektory lze umístit do suchého i mokrého prostředí. Pro bazény a koupelny jsou určeny pouze konvektory s odtokem vody. V určitých případech lze konvektory použít i k ochlazování interiéru. Podmínkou je zdroj chladící vody. Výběr konvektoru závisí na skladbě podlahy a druhu podlahové krytiny a v neposlední řadě na velikosti a tepelných ztrátách vytápěných místností.

Designové konvektory

V sortimentu společnosti MINIB najdeme i unikátní patentovou řadu výkonných designových konvektorů, které využívají pro vytápění kromě konvekce i sáláni. Jsou určené k instalaci na obvodovou zeď místnosti. Tyto konvektory mají čelní desku z hliníkového kompozitu. Vybírat lze z mnoha moderních vzorů. Zajímavě vypadá i pískované sklo nebo sklo barvy, která ladí se zbytkem interiéru. Čelní deska může být vyrobena i z granitu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*