Úžasné letní grilování.

zahradní gril Campingas

zahradní gril CampingasSezóna grilování je v plném proudu. Pokud ještě nemáte zahradní gril, je nejvyšší čas si ho pořídit a začít s tradičními i méně tradičními recepty na gril a kulinářskými zážitky. Moderní typy zahradních grilů jsou velmi praktické, snadno regulují intenzitu hoření, nečoudí a umožňují přípravu mnoha pokrmů z masa, zeleniny i ovoce.

Nejjednodušším a nejlevnějším typem grilu vhodného na zahradu je gril na dřevěné uhlí či brikety. K jeho nevýhodám patří delší čas nutný k roztopení a zprovoznění grilu. Tuk z připravovaných pokrmů většinou přes rošt odkapává přímo na žhavé uhlíky. Dochází tak k jeho hoření a nepříjemný zápach ovlivňuje i kvalitu připravovaného jídla. Kvůli loudění také není tento typ grilu vhodný pro grilování na balkóně či terase bytu a domu.

Nejčastěji používaným grilem na domácí grilování jsou grily plynové. Většinou se jedná o grily kontaktní, s litinovým, případně keramickým hořákem či více hořáky a  výsuvným lapačem tuků a zbytků, který výrazně usnadní údržbu grilu. Podle potřeby můžete zvolit velikost grilu i model s příslušenstvím, které vám nejlépe vyhovuje. Dva či více hořáků vám umožňují nezávislé grilování na různou teplotu či intenzitu. Můžete najednou připravovat například rybu či steak a grilovaný lilek, papriku, kukuřici či jinou zeleninu.

Zahradní grily mívají různě velké postranní odkládací stolky, kolečka pro snadnou manipulaci s grilem, háčky pro zavěšení nejrůznějšího nářadí a pomůcek na grilování nebo například integrovaný teploměr ve víku. Příkladem velmi sofistikovaného výkonného snadno ovladatelného zahradního grilu je plynový gril Campingaz EL PRADO 2200 WOODY. Jeho unikátní systém hořáků trubkového profilu, zajišťuje rovnoměrnou optimální teplotu v celé grilovací ploše. Výrazně snižuje ztráty tepla a šetří plyn.  Pokud alespoň trochu myslíte ekologicky, oceníte, že 71% výrobku je recyklovatelného.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*