Účinná ochrana proti násilnému vniknutí

zabezpečovací systémy

Každý se v rámci svých možností snaží nebo by se alespoň měl snažit zabezpečit svůj majetek. Způsobů, jak ztížit nepovolaným osobám vniknutí do objektu nebo krádež majetku existuje hned několik. Mezi základní zabezpečení patří kvalitní vrata či dveře a okna opatřená mřížemi. To je starý ale stále funkční způsob zabezpečení proti vniknutí, používaný především v komerčních objektech. V rodinných domech je stylově přijatelnějším řešením zabezpečení oken pomocí bezpečnostních fólií, které dokáží poměrně dlouho odolávat násilnému poškození.

Investice do bezpečnostních dveří se ale v každém případě vyplatí i v rodinných domech a bytech. Jednotlivé modely dveří se liší sílou i způsoby zajištění. Zákazníci mohou vybírat i z mnoha designů povrchové vrstvy, kterou může být nejenom lamino, ale třeba i dýha nebo masivní dřevo. V současné době je ve často pouhá mechanická zábrana nedostatečná. Důležité jsou i další zabezpečovací systémy.

Elektronické zabezpečovací systémy

zabezpečovací systémyZpůsobem, jak zvýšit zabezpečení nemovitost před násilným vniknutím, jsou elektronické zabezpečující systémy. Zabezpečení může být provedeno, bud drátovým způsobem nebo bezdrátově. Výhodou bezdrátových systémům je možnost rychlé a snadné instalace, bez nutnosti zednických prací a dalších úprav interiéru.

Na trhu existuje mnoho systému od různých značek. Obecně se dá říci, že se skládají z mnoha propojených čidel, které hlídají dveře, okna a další vstupy do objektu a signalizují neoprávněný pohyb v interiéru. Některé systémy slouží zároveň jako hlásiče požáru, úniku plynu či zemětřesení. Po vyhodnocení prostorovými, audio, požárními, otřesovými, tísňovými či jinými detektory je poplach oznámen  zvukově spuštěním sirény, automatickým voláním, či přes SMS. Elektronické zabezpečovací systémy lze ovládat buď manuálně pomocí klávesnice nebo dálkově pomocí mobilu či speciálních klíčenek. Rychlý zásah v případě neoprávněného vniknutí do budovy je zajištěn napojením systému šitého na míru danému objektu na pult centralizované ochrany pomocí telefonní linky, radiového vysílače, nebo GSM brány. V takovém případě dochází k rychlému vyhodnocení poplachu bezpečnostní agenturou.

V případě hledání řešení pro zabezpečení objektu se vyplatí obrátit se na firmu, která se může pochlubit mnoha zkušenostmi a realizacemi zabezpečovacích systémů. V sortimentu společnosti najdeme jen kvalitní elektronická zařízení a doplňky od oblíbeného českého výrobce Jablotronu, a produkty renomovaných světových výrobců.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*