To nejlepší pro kočky

granule pro koťata

granule pro koťataVětšina lidí chce pro svého mazlíčka to nejlepší. Jak tedy vybrat vhodné krmivo pro kočku? Prémiová a super prémiová suchá krmiva poskytují kočce vše potřebné. Pokud ale nechcete, aby vaše kočička nebo kocourek měl pořád ty samé granule k snídani, obědu i večeři, zpestřete jí čas od času jídelníček, a místo granulí jí dejte mokré krmivo. I kočky rády mlsají, ale měly by pokud možno mlsat zdravě. Kvalitní pamlsky pro kočky obsahují 90 až 100 procent masa, jsou voňavé, dokonale stravitelné a nezatěžují trávicí trakt zvířete. Na piškoty raději zapomeňte.

Při výběru se nejprve podívejte na složení krmiva. V každém případě by mělo obsahovat vysoký podíl masa. Kvalitní potravu ocení organizmus kočky. Na tom, zda vyberete lososa, jehněčí, kuře, hovězí nebo rybu, zase tolik nezáleží. Důležité je vybrat potravu podle stáří a zdravotního stavu zvířete. A pokud si nejste s výběrem jisti, vybírejte mezi granulemi renomovaných značek.

Zdraví zvířete by mělo být na prvním místě. Proto kvalitní krmivo obsahuje vyvážený obsah živin, minerálů a vlákniny a naopak neobsahuje žádná zbytečná a možná dokonce i škodlivá barviva. Vyvážený poměr mastných kyselin zajistí lesklou srst a zdravé drápky, bylinky a zelenina udržují zažívání v pořádku. 

Jiný druh stravy potřebuje kotě, jiné aktivní dospělý jedinec, jiné kastrované zvíře nebo senior. Starou kočku trápí podobné problémy, jako starého člověka. Je dobré povzbudit chuť k jídlu, ale omezit tuky ve stravě a myslet i na výživu kloubů. Není kočka jako kočka. Royal Canin dokonce nabízí speciální granule pro pět různých kočičích plemen. Krmiva určená pro koťata podporují zdravý růst kotěte, vývoj mozku a zraku, zbytečně nezatěžují zažívací trakt a posilují přirozenou obranyschopnost organismu. Existují i speciální druhy krmiva určené pro kočky se zažívacími či jinými zdravotními problémy či alergiemi. Vhodnou stravu pro vaší kočku koupíte ve specializovaném obchodě www.pytelgranuli.cz. Větší balení je většinou finančně výhodnější.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*