Jaký čaj zvolit v zimním období?

caj v zime

Pití čaje má u nás dlouholetou tradici. Málokdo však tento lahodný nápoj střídá dle ročního období, což je jistě trochu škoda, protože se do každého z nich hodí jiný druh čaje. Nejmarkantněji je to znát v zimě, kdy člověk obecně potřebuje dodávat svému organismu energii a pocit tepla. A některé druhy čaje jsou k tomu přímo ideální.

Čaj s kardamomem přinese do vašeho domova trochu východní exotiky

V případě, že vám je během dne chladno a chcete své tělo jednoduše zahřát, stačí si uvařit šálek lahodného čaje. Velmi vhodný je k tomu například čaj s obsahem kardamomu, což je koření, které je populární hlavně na Středním východě, potažmo pak na Indickém poloostrově, kde se dokonce dává do jídel. Kardamom v kombinaci s kvalitním černým čajem a cukrem chutná lehce kořeněně. Hlavním důvodem, proč si jej ale udělat, je jeho intenzivní hřejivost, s jakou povzbudí vaše tělo. Pakliže kardamom zrovna neseženete, není třeba zoufat. Ve specializovaných obchodech se dají zakoupit balení čaje, v nichž už je toto exotické koření rovnou přimícháno.

Zázvorový čaj má silně hřejivé účinky

Podobně účinným čajem, který lze jednoznačně doporučit pro zimní sezonu, je ten s přítomností zázvoru. Bylinu zázvor možná už spousta z vás zná. Dobře pak víte, o jak chuťově silnou a ostrou bylinku se jedná. Nemáte-li ji zrovna po ruce, abyste si mohli udělat čerstvý zázvorový čaj, opět se obraťte na vybrané prodejce, kde vám jej nabídnou čaj se zázvorem ve vysoké kvalitě. Příkladem budiž internetový obchod vitalcountry.cz, kde najdete bohatou škálu čajů, sypaných i balených v sáčcích.

Pravidelné pití čaje je považované za zdraví prospěšnou záležitost. Když si ke klasickému černému či zelenému čaji dopřejete trochu exotiky, nejenže to ve vás vyvolá hřejivý pocit, ale ochutnáte něco nového, co jste doposud neměli možnost si vyzkoušet. Druhů a variant čajů je skutečně velké množství, vždyť čajové lístky se produkují v zemích takřka ve všech koutech světa, leckdy i těch, v nichž byste to nečekali.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*