Teprve klika a kování dělají dveře dveřmi.

kování

kováníKlika a kování utváří charakter dveří. Zvolit můžete z několika typů klik i kování. Zamyslete se i nad důležitostí bezpečnostního kování proti násilnému vniknutí do objektu. Pokud zvolíte štítové kliky, musíte vybírat podle rozteče mezi osou kliky a klíče, která bývá obvykle 72, případně 90 mm. Bezpečnostní kování volíme podle tloušťky dveří, která bývá většinou 4 cm. Lze ale zvolit bezpečnostní kování pro nestandardně silné dveře.

Rozetové,  dělené kliky, mohou mít kulatou nebo  čtvercovou rozetu. Rozetové kliky se instalují proušroubováním celými dveřmi otvory v zámku. Dveřní kování se liší nejenom typem a designem, ale i otvorem pro klíč, který může být interiérový nebo vmontovaný, určený především pro koupelnu a WC. Sortiment kování pro koupelny a WC velmi široký. Plastovým klikám i v panelových bytech naštěstí dávno odzvonilo. Jiný tvar má i otvor pro fabku.

Zvolit můžete levé nebo pravé dveřní kliky a protikliky, popřípadě koule či madla. Aby klika dokonale ladila se stylem dveří a celým interiérem, můžete si vybrat z mnoha barevných povrchových úprav. Ne všechny povrchové úpravy se ale hodí například do velmi využívaných prostorů. Mezi ty opravdu odolné patří například mosaz broušená a lakovaná nebo lesklé či matné nerez provedení.

V internetovém obchodě kliky-kovani.cz můžete snadno a rychle zvolit a objednat požadovanou kliku a dveřní kování. Stačí vybrat  typ a provedení, zámek, změřit rozteč a zvolit cenové rozpětí. V nejširší nabídce na českém trhu naleznete interiérové i venkovní kování kované, nerezové, hliníkové i bezpečnostní a kompletní sortiment zámků k různým typům kování. Samozřejmostí je jsou množstevní slevy a doprava zdarma při nákupu nad 5000 Kč.

Na interiérová kování nejsou kladeny tak vysoké nároky, přesto můžete zvolit i drahé luxusní originální dokonale řemeslně zpracované kliky. Používá se nerez, ale i nikl, mosaz a chrom. Vybírat můžete podle materiálu, ale i barvy a tvaru. Nechybí oválné, čtvercové ani kulatá kování. V moderních obytných  interiérech i kancelářských prostorech jsou oblíbená dělená kulatá kování pro kliku a pro klíč.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*