Snadné a rychlé upevnění zahradních staveb a prvků.

zemní vrut

zemní vrutUkotvit pergolu, ale i dětskou prolézačku nebo jinou menší i středně velkou stavbu na zahradě je nyní mnohem jednodušší. Unikátní kotvící prvky umožňují rychlé a snadné, pevné a bezpečné ukotvení do jakéhokoliv terénu. To co bylo na instalaci nového plotu, zahradního altánu a různých druhů přístřešků a kůlen nejobtížnější, drahé a časově náročné, byly počáteční stavební úpravy, kopání kotvících děr a betonování. Všechny tyto starosti a problémy odpadají pokud pro ukotvení použijete kotvící úchyty.

Díky povrchové úpravě kotvící zemní vruty nekorodují. Zaručují opravdu stabilní a velice pevné spojené s nejrůznějším podkladem. Jedná se o vhodnější řešení, než je stále ještě často používané zabetonování nosných sloupků do země. Pomocí speciálně tvarované špice dokáže pozinkovaný zemní vrut obstát v jakémkoli terénu, a to bez snížení nosnosti či stability kotvení. Uchycením přes kování se zamezí přímému kontaktu dřeva a země, a tím i negativnímu působení vlhkosti a rychlému rozkladu dřeva.

Druh kování se volí podle podkladu.  Pro travnaté podklady je optimálním typem kování H, které je navíc odolné vůči větru a mechanickému tlaku. Kování tvaru H je vhodné pro nejrůznější typy uchycení, k pergolám, zástěnám, plotu i k dělícím stěnám. Různé rozměry H kování se hodí pro různé stojky a sloupky. Pro měkké, ale stabilní podklady lze použít zatloukací trny, které se velmi snadno instalují. Hodí se ale pouze pro jednodušší lehké konstrukce. Naopak pro tvrdé podklady se používají podlahové úchyty. Kotvy slouží k připevní na beton či venkovní dlažbu a jiná místa, kam není možné zatloukat a betonovat pozinkované trny nebo zavrtávat zemní vruty. K instalaci vrutů je nutné navrtání povrchu a následné přichycení pomocí železných kotev. Vruty jsou určené pro stojky a trámky profilu 7×7 cm.

Pro přichycení kovových plotů a mříží ke sloupkům slouží malé úhelníky. Toto řešení je jednoduché, spoje jsou pevné a dobře vypadající.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*