Sledujte sportovní přenosy ve vysoké kvalitě.

tv

tvTelevizní přijímač nechybí snad v žádné domácnosti. V poslední době jsou stále vzácněji k vidění televize starého typu, které jsou pomalu ale jistě vytlačeny plochými televizemi.

Obrazovky s principem katodové trubice nemohou konkurovat rozlišení a obecně kvalitě obrazu, které nabízejí LCD, LED nebo plazmové televize, které lze instalovat na stěny nebo klasicky na televizní stolek.

LCD televize a displeje využívají pixelů složených z tekutých krystalů mezi dvěma průhlednými elektrodami a polarizačními filtry.  V barevných LCD jsou pixely rozděleny do červeného, zeleného a modrého subpixelu, jejichž svítivost lze nezávisle měnit, čímž je zaručen jasný obraz s využitím miliónů barev spektra.  LCD televize ani monitory nezpůsobují zhoršení zraku člověka.

LED televize jsou novější záležitostí. Jejich výhodou je nízká spotřeba elektrické energie.  Jejich předností je ostrý a velmi jasný obraz daný lepším podsvícením, široký pozorovací úhel, zaručují dobrou kvalitu obrazu  i při sledování televize ze strany, a rychlá odezva. Technologie plochých televizí používá technologii buněk s elektricky nabitými částicemi ionizovaného plynu. V poslední době se i cena LED televizí větších úhlopříček stala přijatelnou pro většinu obyvatelstva.

Pro nákup LED televizí hovoří nejen úspora energie, ale i design s tenčím panelem, vysoká životnost, ale i dvakrát větší barevné spektrum, než jaké nabízejí klasické LCD televize a dokonalé zobrazení černé i bílé. Dokonalé kontrasty a barvy si vychutnáte třeba u sportovních přenosů, mistrovství a olympiád.

Každý kdo nakupuje novou televizi by rád volil televizi větší než byla ta původní. Pokud si chcete sledování oblíbeného sportu nebo filmů maximálně užít dodržujte pravidlo, že optimální úhlopříčka je 3 až 4 krát menší než vzdálenost v které sedíte od obrazovky. Pokud myslíte do budoucna, počítejte s  vysílání v HD kvalitě a volte televizor Full HD, tedy s rozlišením 1920×1080.

Plazmové televize vynikají především vynikající kvalitou barev a čistotou detailů. Používají se pro televizory s úhlopříčkou minimálně 80 cm.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*