Koupání i na podzim.

bazény

bazényStále více lidí volí koupání ve vlastním bazénu. Pro to, abyste si v bazénu kvalitně zaplavali, nemusí být bazén ani příliš velký. Nedostatečnou velikost bazénu nahradí plavání v protiproudu. Pro svou cenovou dostupnost, vysokou odolnost  a snadnou údržbu jsou velice oblíbené plastové bazény nejrůznějšího designu. Protože investice do zahradního bazénu, potažmo jeho zastřešení není nejmenší, doporučujeme si před koupí prohlédnout jednotlivé modely na vlastní oči.

Jelikož léto je u nás poměrně krátké, můžete si koupací sezónu ve vlastním bazénu prodloužit o několik měsíců díky zastřešení bazénu. I obyvatele podhorských a horských oblastí si díky kvalitnímu zastřešení a popřípadě ještě solárnímu ohřevu mohou užít téměř půl roku koupání v bazénu.

Aby zastřešení bazénu opravdu plnilo svou roli, je důležité vybrat zastřešení s kvalitní konstrukcí a propracovaným a snadno ovladatelným systémem pojezdu. Stabilní pevná konstrukce je důležitá pro maximální odolnost vůči napadanému sněhu. Další výhodou zastřešení bazénů je ochrana bazénu před padajícím listím a dalším znečištěním. Zastřešení bazénu je také ochranou proti ultrafialovému záření, které mimo jiné způsobuje rozklad chlóru ve vodě, a tím snižuje jeho desinfekční účinky.

Vybrat si můžete mezi zastřešením nepodchůzným, které slouží pouze k bazénu a zastřešení podchůzným, které vám umožní koupat se bez omezení i v zastřešeném bazénu. Výhodou nízkého zastřešení je jeho vzhled, který neruší celkový dojem z plochy zahrady. Základní tvar zastřešení je polokruhovitý. Bazénové zastřešení se liší nejenom tvarem, ale i použitými dveřmi. Základním typem jsou klasické levé nebo pravé pantové dveře se standardní šířkou 800 mm. Pantové dveře bez prahu se používají pokud odsunu zastřešení stojí v cestě žebřík do bazénu. Na prostor nejméně náročné jsou posuvné dveře umístěné v čelní stěně nebo boku bazénu. Pokud potřebujete dveře umístit do jiného než největšího bočního segmentu, jsou pro vás volbou zásuvné boční dveře.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*