Posekaný trávník bez práce

Honda Miimo

Komu by se nelíbilo mít na zahradě nebo alespoň na její části dobře rostlý a krásně střižený trávník. To však znamená většinou více starání než se na první pohled zdá. Trávník trpí nejenom zarůstáním pampeliškami a dalšími druhy rostlin, které by v klasickém anglickém trávníku neměly být, ale i sněžnou plísní, zarůstáním mechem, přesycháním a dalšími neduhy. Problémem může být i zajištění pravidelného sekání trávníku.

Starost o trávník může do značné míry omezit výběr vhodného osiva a starost o jeho údržbu robotická sekačka. V dnešním článku si blíže představíme robotickou sekačku Honda Miimo.

Představujeme robotickou sekačku Honda Miimo

Honda MiimoMezi výhody robotické sekačky Honda Miimo patří kromě bezobslužného provozu i velmi nízká hlučnost. Sekání tak neobtěžuje majitele zahrady ani sousedy. Sekat lze téměř kdykoliv, ve dne, v noci i za nižších teplot či větru. Najemno nasekaná tráva zůstává na trávníku jako mulč a slouží jako přírodní hnojivo. Není důvod se obávat, že by robotická sekačka poškodila udržované okrasné rostliny nebo záhonky se zeleninou. Automatická sekačka seká trávu jen na prostoru vymezeném drátkem umístěným pod travním drnem na okraji sekané plochy podél zdí, plotů, záhonků a jezírek. Sekání robotickou sekačkou je naprosto bezpečné. Sekačka za chodu nezraní ani děti ani domácí mazlíčky. Při jakémkoliv vnějším kontaktu se sekačka i sekací nůž ihned zastaví.

Důležitý je i důraz na kvalitu a životnost robotické sekačky Miimo. O dostatečný výkon se stará spolehlivý motor napájený výkonnými bateriemi umožňujícími sekat až 90 minut bez zastavení. O dlouhou životnost sekačky se stará například mechanizmus ochrany tří kyvných nožů, kdy se při kontaktu nožů s kamenem, obrubníkem záhonu, dlaždicí nebo jinou pevnou překážkou nože ohnou a vrátí zpět. Nedojde tak k jejich poškození ani zlomení. Software se zase postará o to, aby byl trávník posečený rovnoměrně a nesekala se příliš často stejná plocha. Zvolit lze náhodný, směrový nebo smíšený způsob sečení. Výšku sekání lze nastavit mezi 20 a 60 mm. Konkurenční výhodou proti některým jiným modelům je i kvalitní sekání v rozích pozemku a šikmých plochách.

Na výběr jsou modely sekaček Miimo 300 a Miimo 500. Hodinový výkon sekačky Miimo 300 je 90 m2, hodinový výkon sekačky Miimo 500 je ještě o 35 m2 větší.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*