Průvodce, jak vybrat vhodnou sedací soupravu

modra sedacka

Pokud plánujete investovat do pohodlné a moderní sedací soupravy, je nezbytné zohlednit několik důležitých faktorů. Před samotným nákupem si odpovězte na základní otázky. O jaký typ pohovky by se mělo jednat? Kolik prostoru máte v místnosti k dispozici? Stejně tak se zaměřte ještě na materiál, barvu a výplň. V následujících řádcích vám prozradíme, na co byste rozhodně neměli zapomenout.

Velikost

Prvně se rozhodněte pro optimální velikost. Dvoumístná pohovka je vhodná do menších místností, především pak pro bezdětné páry. Samotný název napovídá, že disponuje dvěma sedáky a dvěma opěrnými polštáři, případně je opěrný polštář jeden dlouhý. Další variantou jsou třímístné sedací soupravy, které mají připravena tři volná místa.

Praktickou alternativou je takzvaný modulární gauč. Jedná se totiž o všestranné řešení, přičemž pohovku si můžete sestavit tak, aby vyhovovala vašemu prostoru. Většinou se skládá ze tří a více sedadel, takže se perfektně hodí do velkých obývacích prostor.

Provedení a styl

Působivá je pohovka s lehátkem, která je ve tvaru písmene L. Koncové sedadlo je delší než ostatní, a tím pádem poskytuje prostor pro lenošení. Snadno si natáhnete nohy a na sedačce si klidně i zdřímnete po náročném pracovním dni.

Jestliže u vás často přespávají hosté, poohlédněte se po rozkládací sedací soupravě. Přes den slouží k sezení, v noci zase nahradí postel. Existuje celá řada rozkládacích mechanismů.

Materiál

Vybrat si můžete i z pestré škály materiálů. Bavlna je přírodní vlákno, díky čemuž je pohovka prodyšná a měkká. Obvykle je ale dražší. Obecně jsou bavlněné čalouněné sedačky pohodlné. Dávejte si pozor na to, aby byly potahy polštářů snímatelné, protože je můžete snadno vyprat. Dalším přírodním vláknem je len, jenž je odolnější než bavlna. Skvěle se hodí do domácností s malými dětmi či domácími mazlíčky.

Pro výrobu se používá ještě i vlna. Tkaná vlákna ovčí srsti jsou přírodní materiál, často se však tato vlákna míchají se syntetickými materiály. Vlna je k dostání v mnoha barvách, a tak zvolíte působivý interiérový kousek.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*