Krbová kamna s výměníkem

kamna Haas

kamna HaasV novostavbách i rekonstruovaných staveních jsou stále oblíbenější krbová kamna. Lidé, kteří mají kamna nejenom jako designový doplněk interiéru, ale chtějí kamny i ohřívat vodu, případně vytápět další prostory, a kteří chtějí omezit nežádoucí kouř, volí dostatečně výkonná krbová kamna s výměníkem. Na výběr jsou kamna mnoha stylů, s klasickým i moderním vzhledem, jejichž ceny začínají cca na 15000 Korunách. Moderní jsou i stará dobrá kachlová krbová kamna, která vytápí prostor převážně tepelným zářením.

Krbová kamna lze použít jako hlavní nebo záložní systém vytápění rodinného domu. Základem vysoké účinnosti krbových kamen je co nejlepší spalování dřeva, s minimem odpadu. To znamená měně popela a méně sazí, tedy nízké emisní hodnoty tuhých částic. Což je plus, i když v ČR zatím není nutné v rodinných domech dodržovat emisní limity krbových kamen ani provádět měření vypouštěných emisí.

Kvalitní nejúčinnější krbová kamna mají terciérní spalování a dosahují účinnosti i více než 80%. Jako palivo se v nich používá nejenom dostatečně vyschlé kusové dřevo ale i ekobrikety  a pelety či uhelné brikety. Základním parametrem při výběru krbových kamen by měl být požadovaný výkon, především tedy použitelný výkon do topných těles, který odpovídá vytápěné ploše, spotřeba paliva a vývod kouřovodu. Krbová kamna se vyrábějí z litiny, ocelového plechu nebo šamotu a plamen v nich lze sledovat skleněnými dvířky.  Všechny v ČR prodávaná krbová kamna musí  mít certifikaci dle CE nebo normy ČSN EN. I instalace krbových kamen s teplovodním výměníkem podléhá technické normě ČSN.  Bezpečnostní prvky proti přehřátí a přetlakování systému jsou nutností.

V obchodě A koupelny a topení najdete široký sortiment krbových kamen s výměníkem a kotle na dřevo od renomovaných výrobců. Navíc můžete využít i odborného poradenství.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*