Proč centrální vysavač?

centrální vysavače

centrální vysavačePři plánovaní novostavby, přemýšlíme, jak si nejvíce usnadnit a zpříjemnit bydlení. Málokdo má domácí práce zrovna v oblibě, proto máme myčky nádobí, sušičky prádla… a centrální vysavače. Jak ovšem vybrat vhodný centrální vysavač, který „padne“ přímo na míru našich potřeb? Zde je náš výběr značně ulehčen, neboť zpravidla jsou jednotlivé typy centrálních vysavačů pro snadnou orientaci výkonově odstupňovány podle celkové podlahové plochy domu (do 250 m2, do 550m2 …do 1.000 m2).

Centrální vysavače se skládají vždy ze stejných základních částí, kterými jsou centrální vysávací agregát, zásobník na vysáté nečistoty a především instalovaným potrubím rozvedeným v místnostech a dále pak zásuvek a vysávací hadicí. Prvním a zároveň i nejdůležitějším krokem při návrhu centrálního vysávání je optimální rozmístění vysavačových zásuvek, a to tak, aby bylo snadné vysát ve všech místnostech a zákoutích. Samotný provoz a obsluha centrálního vysávání je důmyslně řešena dálkovým ovládáním, takže stačí lehce zasunout hadici do vysavačové zásuvky, cvaknou vypínačem přímo na rukojeti a můžete začít rychle a hloubkově vysávat. Kvalitní systém centrálního vysávání je bezúdržbový a samočistící. Pro kvalitní vysávání je klíčový membránový filtrační systém. Ten pracuje na principu pohyblivé filtrační membrány, která se při zapnutí centrálního vysávání automaticky vychýlí směrem nahoru. Po skončení vysávání spadne filtrační membrána vlastní tíhou dolů, tím dojde k oklepu zbytku prachových částic a vysavač je automaticky připraven k dalšímu stejně výkonnému vysávání.

Kanadský výrobce používá pro své centrální vysavače Allegro pouze celokovovou konstrukci s americkými motory Ametek Lamb, které jsou vybaveny vícestupňovou turbínou a samostatným chlazením typu bypassem. Ametek s vícestupňovou turbínou. Kov, v tomto případě legovaná kanadská ocel je použita i na povrchu. Na rozdíl od plastů, je ocel velmi odolná vůči prasknutí a jiným typům poškození. Centrální vysavače jsou optimální volbou pro rodiny, kde jsou lidé alergičtí na prachové částice, protože na rozdíl od běžného vysávání nedochází k víření prachu a veškeré nečistoty jsou odváděny potrubím mimo interiér. Nedochází tak úniku filtrovaného vzduchu zpět do místnosti, jako je tomu u běžných sáčkových i bezsáčkových vysavačů. Další z důležitých předností centrálních vysavačů Allegro je spolehlivý bezúdržbový a samočisticí filtrační systém. Což v praxi znamená nulové náklady na provoz a zcela minimální nároky na údržbu.

Pokud je pro vás při výběru spotřebiče důležitá i spotřeba elektrické energie, možná vás překvapí, že centrální vysavače mají při vyšším výkonu a účinnosti malou nižší spotřebu elektrické energie. Protože se jedná o zabudovaný systém s poměrně vysokými počátečními náklady, důraz by měl být kladem na dlouhou životnost systému, případně délku poskytované záruky.

 

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*