Postavte si vlastní terasu

terasa

Venkovní posezení může mít celou řadu forem, nicméně tou objektivně asi nejlepší je terasa. Ta má celou řadu výhod a krom složitosti, respektive ceny, víceméně žádá negativa. Navíc konečnou cenu můžete snížit třeba i tím, že si celý projekt vypracujete sami.

Všechno je potřeba do detailu naplánovat

Pokud se už budete chtít pustit do takovéhoto projektu, určitě si vše dopředu naplánujte. Dělat všechno nahonem určitě není ta nejlepší strategie. Dobrý plán vám ušetří nejen spoustu mrzení, ale často i docela dost financí.

Zásadní pro terasu je její velikost. Délka by měla kopírovat délku domu, případně být o něco menší. Co se šířky týče, zde je to otevřené. Čistě teoreticky můžete mít terasu přes půlku zahrady, nicméně ideálem je mít zastřešenou celou, případně alespoň valnou část celé konstrukce.

Rovněž musíte zvážit, který materiál použít. Mezi nejpoužívanější suroviny patří beton, přírodní kámen nebo třeba WPC. Ke stavbě můžete využít klidně i některou z odolných dřevin. Ty jsou zajímavé nejen svým naturálním vzhledem, ale zároveň se po nich i dobře chodí.

Na rozdíl od betonu nebo přírodního kamene dřevo nestudí a během hezkého počasí dokonce hřeje. Aby vám dřevěná terasa vydržela co nejdéle, je nezbytné ji postavit správným způsobem. K tomu se vám budou hodit různé moderní vychytávky.

Jak stavět?

Jak již bylo zmíněno výše, aby terasa fungovala dlouho a dobře, je potřeba ji postavit správně, k čemuž mohou sloužit i různé vhodné nástroje a pomůcky. Mezi takové patří kupříkladu rektifikační terče, nerezové vruty, případně distanční podložky.

Hlavně podložky jsou maximálně užitečné, jelikož umožňují dřevěné podlaze efektivněji schnout díky lepší ventilaci. Tímto způsobem je možné vyhnout se vzniku hniloby. Distanční podložky lze koupit například v obchodě Gardina.cz.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*