Díky střešnímu světlíku ušetříte statisíce ročně. Jak je to možné?

Každý majitel komerční haly, skladu či třeba kancelářských prostor přemýšlí nad tím, jak ušetřit co nejvíce za energie. Samotné svícení vás přece jen může vyjít klidně na statisíce korun ročně. Nemluvě o vytápění, klimatizování, vodě… Proč potřebujete střešní světlíky?

Přes den nebudete muset svítit

S komerčními halami se to má tak, že mají velmi složitý půdorys. Přesně proto do nich jen obtížně dostanete přirozené denní světlo. Okna lze většinou namontovat pouze na jednu, případně dvě obvodové stěny. Co si ale počít se všemi ostatními místnostmi a chodbami?

V žádném případě se nespoléhejte pouze na neustálé svícení elektrickými žárovkami. Používejte je jen v nočních hodinách, kdy venku nesvítí slunce. Během bílého dne je mnohem výhodnější volbou střešní světlík.

Tato skleněná stříška ozdobí vaši střechu. Skrz její sklo následně proudí přirozené denní světlo, které přes soustavu potrubí putuje až k nastavitelné reflexní ploše. Daná plocha následně rozprostírá do vašich interiérů přirozené světlo s téměř 100% jasností. Výsledek je stejný jako u klasických oken. Díky tomu nebudete muset celé dny svítit a jednoduše ušetříte klidně až statisíce ročně. Počítání necháme na vás.

Světlíky na míru

Mezi nejoblíbenější výrobce světlíků u nás patří například firma R3STAV, jež se od roku 2015 zaměřuje na rekonstrukce plochých střech, opláštění budov i výrobu střešních světlíků na míru. Tito odborníci si poradí se střechou výrobní haly, hospodářské budovy, kanceláře i obytného domu.

Nedokážete si dost dobře představit, jak takový projekt vypadá a kolik peněz stojí? Inspiraci vám poskytne návštěva webových stránek pod výše vloženými odkazy. Budete si moci prohlédnout fotografie i popis předchozích projektů, a to včetně jejich ceny.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*