Plastová okna, kvalita versus cena

pvc okna

pvc oknaPři stavbě nového domu i při rekonstrukci starého bytu či domku musíme vybrat nová okna. Stará okna už nejsou tak funkční, neodpovídají dnešním nárokům na tepelnou a zvukovou izolaci.  Výměna oken a vstupních dveří je tak jedním ze způsobů, jak minimalizovat tepelné ztráty, které mohou v případě netěsnících oken i několik desítek procent. Dalším kritériem pro výběr nových oken je samozřejmě i cena a estetické hledisko.

V panelových i cihlových bytových domech i v rodinných domcích mimo památkové zóny a centra měst jsou volbou číslo jedna okna plastová, většinou v základní bílé barvě. Jejich výhodami jsou nízká pořizovací cena, dobrá tepelná izolace, možnost mikroventilace a v neposlední řadě i dlouhá životnost a minimální údržba. Samozřejmě že ne každé plastové okno je stejné. Liší se profily, kováním, zasklením i kličkami. Kvalitu tepelné izolace ovlivňuje hlavně počet komor v profilu, který se počítá ve směru převažujícího proudění tepla, tj. Z pokoje ven.  Důležitý parametr představuje i  stavební hloubka okenního rámu a typ výplně okna. Dá se říci, že nejlevnější plastová okna, která splňují nároky na dostatečnou tepelnou izolaci, jsou okna alespoň s pěti komorami a stavební hloubkou profilu minimálně 70 mm.

Na výběr jsou i různé typy výplně, dvojskla nebo trojskla. Okna s trojskly se používají především do nízkoenergetických a pasivních domů. Zasklení trojskly zajistí ještě větší tepelnou izolaci ale také větší zátěž pro kování. Tento problém vyřeší masivnější rámy.

Pokud si nejste jisti zda zvolit pěti, šesti či dokonce osmi komorová okna s dvojskly či trojskly, nechte si poradit od odborníků. Ti z firmy Art Okna vám po podání nezávazné poptávky okna také zaměří a bezplatně zhotoví cenovou nabídku, klidně pro dražší i levnější variantu oken. Demontáž a likvidace starých vysloužilých oken bývá v ceně, parapety a žaluzie většinou nikoliv.

Více informací najdete na www.artokna.cz.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*