Nejvyšší čas na koupi nemovitosti.

nemovitosti

nemovitostiKvalitní, pohodlné a pokud možno prostorné vlastní bydlení je jednou z priorit pro všechny. I v České republice si lidé pomalu začínají zvykat, že za prací je někdy nutno se stěhovat. Nejmenší nezaměstnanost a nejvyšší výplaty jsou samozřejmě ve velkých městech. Žebříčky vede hlavní město Praha, následované moravskými metropolemi Brnem a Ostravou.

Nabídka i ceny nemovitostí se velmi liší podle lokalit. Najít cenově dostupné kvalitní bydlení v Praze není zrovna snadný úkol. Kvalitní bydlení v dostupnosti centra nabízejí některé byty Praha. Novostavby mají oproti bydlení ve staré zástavbě především panelových domech několik výhod. Panelové domy byly navrhovány s 20ti až 30ti letou životností. To znamená, že v současné době jsou v podstatě za hranicí plánované životnosti. Většina panelových domů sice prošla rekonstrukcí, ale přesto se komfort bydlení nedá srovnávat s dobře postavenými novostavbami, které jsou již navrženy podle moderních norem pro energeticky úsporné bydlení. Hlavní výhodou moderních technologií je dobrá cirkulace vzduchu v bytech. Odpadá problém studených zdí a podlah.

Pokud plánujete koupi nemovitosti, je nejvyšší čas začít se rozhlížet, co realitní trh nabízí. Nepředpokládá se, že recese v realitním sektoru bude pokračovat a ceny bytů budou nadále klesat. Naopak ceny bytů i rodinných domů dosáhly pravděpodobně svého minima a začínají pomalu růst. I developerské projekty zajišťující výstavbu bytových domů v zajímavých lokalitách byly oživeny. Pro zákazníky jsou zajímavé především projekty bydlení v příjemných lokalitách s dobrou občanskou vybaveností a dostatečným množstvím zelených a odpočinkových ploch.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*