Moderní vzduchotechnika přispívá ke zvýšení komfortu bydlení. Jaké jsou přednosti klimatizace a čističky vzduchu?

chytra domacnost

Trendy v oblasti bydlení jdou neustále kupředu. V dnešní domácnosti už prakticky nesmějí chybět vzduchotechnická zařízení, díky nimž se zlepšuje kvalita ovzduší a klimatické podmínky v interiérech. Významnou roli v tomto směru hrají klimatizace a čističky vzduchu.

Druhy klimatizací a jejich výhody

K nejčastějším způsobům, jak si doma dopřát příjemné podmínky, patří montáž klimatizace. Jde o zařízení, které je do jisté míry schopné vytvořit konstantní teplotu v místnostech. Záleží však na tom, o jaký druh se jedná. Kupříkladu levné mobilní klimatizace totiž slouží spíše k rychlému ochlazení vzduchu. Jejich výhodou je nízká pořizovací cena, nemusíte se u nich trápit se složitou instalací. Stačí jednoduše vyvést trubku ven z okna a zařízení zapojit do elektrické zásuvky. Během chvilky pocítíte úlevu v podobě chladnějšího ovzduší. Mobilní klimatizační jednotky se hodí hlavně do letních veder.

Jestliže chcete skutečnou kvalitu a typ klimatizace, který bude regulovat teplotu po celý rok, je nutné zvolit sofistikovanější modely. Jde zejména o takzvané split klimatizace. Skládají se ze dvou částí. Ta s motorem je umístěna vně objektu, aby zbytečně nerušila a zároveň mohlo dojít k efektivnímu nasávání čerstvého vzduchu. Druhá se nachází v interiéru, je tichá a často umně skrytá tak, aby neškodila celkovému designu místnosti. Dají se pořídit rovněž multisplit klimatizace, jež mají hned několik vnitřních jednotek, takže se dá pomocí jednoho zařízení klimatizovat více místností naráz.

Čističky vzduchu

Velmi praktickým pomocníkem se pro vytváření ideálních podmínek ve vaší domácnosti může stát čistička vzduchu. Jak už z názvu vyplývá, dokáže z ovzduší odsávat různé nečistoty. Zejména se jedná o prach. Uvádí se, že účinná čistička vzduchu s precizně řešeným hepa filtrem (případně také výkonným elektrostatickým filtrem) dokáže filtrovat i více než 95 procent prachových částic. Kromě toho moderní čističky zachytávají ze vzduchu také bakterie, plísně a viry. Přispívají tak k vašemu zdraví.

Kamna

Pro udržení příjemné teploty je samozřejmě nutné používat klasické způsoby vytápění. Zejména teď, kdy venku panuje zimní mrazivé počasí. Na chalupě, ale i v mnoha modernějších interiérech, se stále využívají klasická kamna. Jejich různé verze pak lze použít třeba jako přídavná topidla, s nimiž rychleji zahřejte vzduch v objektu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*