Mobilní domy k trvalému bydlení

mobilheim v zimě
zdroj je www.www.marvel-mobilnidomy.cz

Jak si představuje příjemné bydlení? V detailech se sice naše představy o komfortním bydlení liší, ale základní požadavky jsou většinou stejné. Chceme prostorný obývací pokoj, útulnou ložnici, plně vybavenou kuchyni a koupelnu. Mnoho lidí je překvapeno, že tyto požadavky může splnit i mobilní dům, který je za určitých podmínek plnohodnotným celoročním bydlením skýtajícím vše, co by měl moderní domov nabízet.

Mobilní domy už dávno neslouží jen ke svému původnímu účelu a nebydlí v nich pouze ti, kteří nechtějí nebo nemohou bydlet trvale na jednom místě. Do cirkusové maringotky mají prostě moderní mobilní domy opravdu daleko.

mobilheim v zimě
zdroj je www.www.marvel-mobilnidomy.cz

Mobilní domy volí ti, kteří hledají poměrně levné bydlení i ti, kteří na svém pozemku nemohou postavit klasickou stavbu se základy, třeba kvůli omezení výstavby dané územním plánem. Pro umístění mobilheimu na pozemku není nutné stavební povolení, pouze v případě pevného spojení mobilního domu se zemí či připojení na inženýrské sítě, je nutné ohlášení o umístění, podané na příslušný stavební úřad.

Mobilní domy po určitých úpravách umožňují plnohodnotné bydlení. Díky fasádě, která může být třeba z dřevěných profilů, často ani na první pohled nepoznáte, že se nejedná o klasickou stavbu. A pro interiér platí to samé. Vnitřek mobilního domu se nijak neliší od interiéru klasické nemovitosti z cihel či jiného stavebního materiálu. Mobilní domy k trvalému bydlení mohou mít jednu či dvě prostorné koupelny, několik ložnic, plnohodnotnou kuchyni i luxusně vypadající obývací pokoj.

Mobilní domy k trvalému bydlení jsou velmi oblíbené například v USA, Holandsku, Německu, Anglii, Francii či Austrálii. Jejich obliba ale roste i u nás. Lidé pomalu zjišťují, že i mobilheim může být prostorný, s dispozicí 4+kk i větší. Pokud neplánujete mobilheim stěhovat na jiné místo, lze z něho vytvořit i patrový dům. Pokud chcete na investici do bydlení ušetřit ještě víc, podívejte se na aktuální nabídku ne zcela nových mobilních domů. Nabídka zánovních kvalitních mobilních domů je čím dál tím bohatší. A uspořádání a vybavení interiéru lze samozřejmě přizpůsobit individuálním požadavkům.

Celoročně vs. sezónně obyvatelný mobilní dům

Jaký je tedy hlavní rozdíl mezi mobilním domem obývaným sezóně a celoročně? Samozřejmě v tepelné bilanci. Pro obývání domu v zimě je nutná dostatečná tepelně izolační ochrana. Právě dostatečné zateplení společně s dobře těsnícími dveřmi a okny s dvojskly či trojskly výrazně sníží náklady na vytápění.

Mobilní domy se tedy liší v mnoha parametrech, v rozměrech i vybavení. Mohou mít plastová či dřevěná okna a dveře. Mobilní domy pro trvalé bydlení mají kromě kompletní elektroinstalace a rozvodů vody, například i krb v obývacím pokoji nebo kuchyň vybavenou nejmodernějšími spotřebiči. Kvalitní mobilní domy mají dlouhou životnost i dostatečné tepelně izolační vlastnosti a lze je využívat nejenom jako rodinný dům, ale i jako provozovnukancelář či ubytovnu.

Mobilní domy pro celoroční bydlení v ČR

Pokud chcete koupit dům, ve kterém lze spokojeně bydlet i během třeskuté zimy, která může potrápit obyvatele mírného pásma, vybírejte dodatečně dostatečně zateplené mobilní domy, včetně zateplení podvozku a střechy, nebo mezi domy nově postavenými  a určenými pro bydlení i v zimě.
Kvalitní zateplení vás bude samozřejmě něco stát, ale investice se vyplatí a náklady se částečně vrátí díky nižším nákladům na topení. Cena zateplení se v závislosti na ploše domu, jeho konstrukčním řešení a zvoleného typu zateplení pohybuje v řádech desítek, až stovek tisíc korun. Používá se nejčastěji polystyren, stálejší a odolnější extrudovaný polystyren a vata.  Pokud potřebujete radu týkající se zateplení, je tu pro vás poradna mobilní domy, kde si můžete nechat poradit od specialistů na zateplení mobilních domů, kteří mají velké zkušenosti v  oboru. Využitím odborného poradenství si můžete ušetřit spoustu problémů.

Možností vytápění, je podobně jako u klasických domů několik. Na výběr je vytápění plynem, elektrickou energií i asi nejlevnější varianta, vytápění tuhými palivy. Kvalitní krbová kamna na tuhá paliva bez problémů vytopí několik místností, jsou nenáročná na údržbu a mnoha lidem se líbí jejich vzhled i atmosféra, kterou v interiéru vytváří. Při instalaci zařízení je důležité myslet i na několik dalších věcí, jako je  zateplení přípojky vody a odpadů, která musí zůstat přístupná pro případ kontroly či opravy, nebo odvod případných spalin mimo obytné prostory. Odborníci posoudí,  zda je vhodné zachovat u mobilních domů větrací mřížky v podlaze. Pro maximální bezpečnost se v případě odstranění či zaslepení větracích mřížek doporučuje instalace měřidel varujících před příliš vysokým obsahem spalin ve vzduchu.

Kupujeme mobilní dům

I v případě rekonstrukce staršího mobilního domu platí stejná pravidla jako při rekonstrukci bytu či domu. Vybírejte ověřené firmy s referencemi. Nechte si spočítat cenovou nabídku s pevně stanoveným maximálním navýšením ceny, uzavřete smlouvu o dílo a pevně si stanovte termíny prací. Nechte si poradit od odborníků a nesnažte se ušetřit za každou cenu, na úkor kvality. Pokud uvažujete o koupi mobilního domu, chcete pomoci s rozhodováním či výběrem a zjistit další informace o mobilních domech, obraťte se na společnost Marvel. Na internetových stránkách firmy objevíte i aktuální nabídku mobilních domů s fotografiemi, která vám dá lepší představu o vzhledu mobilních domů zvenku i uvnitř.

Inspirujte se v galerii pod článkem.

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*