Mobilní domy, alternativa pro trvalé i přechodné bydlení

mobilní dům

mobilní důmPokud byste rádi měli na zahradě chatu nebo pokud chcete bydlet ve vlastním domě, ale máte málo financí nebo problémy s hypotékou, můžete uvažovat ještě o jednom řešení, kterým jsou mobilní domy. Možná vás překvapí, jak velký výběr mobilních domů máte. Mobilní domy se liší vybavením i dalšími parametry. Mohou mít plastová okna a dveře, kompletní elektroinstalaci i rozvody vody, krb v obývacím pokoji i moderní plně vybavenou kuchyni včetně spotřebičů. Kvalitní mobilní domy mají dlouhou životnost i dostatečné tepelně izolační vlastnosti a lze je použít jako chatu, provozovnukancelář i ubytovnu.

Trend mobilních domů se z USA, Velké Británie a dalších zemí pomalu dostává i do České republiky. Výhodou mobilheimů je snadný transport na téměř libovolné místo. Mobilheimy se hodí jak k přechodnému a rekreačnímu bydlení, tak  i k trvalému bydlení. Po určitých úpravách skýtají mobilní domy komfortní bydlení, srovnatelné s běžným bytem.

Ceny mobilních domů závisí na jejich technickém stavu, rozměrech i vybavení. Rozměry nejsou dány jen velikostí základní konstrukce, mobilní domy lze sestavit do i do většího celku a dokonce i patrového domu. Ceny nových plně vybavených mobilních domů se pohybují okolo půl milionu, milionu Korun.  Ceny použitých, ale velmi zachovalých mobilních domů jsou mnohem nižší.

Pro někoho může být výhodou mobilního domu skutečnost, že v případě prostého umístění na pozemek není nutné stavební povolení. Mobilní domy tedy najdou uplatnění i v případech, že je na místě omezena pevná výstavba. Na internetových stránkách mobilni-domy-prodej.cz najdete aktuální nabídku mobilních domů s dispozicemi 3 + kk i větší. Společnost Nero Trade, specialista na prodej mobilheimů,  nabízí dovoz zakoupeného mobilního domu na kterékoliv místo v Česku či na Slovensku zdarma.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*