Zjistěte si, zda přechodem k jinému dodavateli plynu ušetříte

plyn

plynJiž několik let je možné jednou až dvakrát za rok změnit dodavatele plynu. Trh s energiemi se sice uvolnil, ale ne vždy je změna dodavatele plynu opravdu výhodnější. Je pravda, že lidé se do změn zbytečně neženou a cokoliv zařizovat a měnit je obtěžuje. Srovnání nabídek dodavatelů plynů na internetu je ale rychlé a případný přechod k jinému dodavateli za vás ve většině případů zajistí právě nově zvolený dodavatel.

Jak vybrat nejlepšího dodavatele

Změna dodavatele je bezplatná, proto  pokud po vás bude někdo chtít za změnu dodavatele poplatek, jedná se o podvodnou praktiku. Na výběr jsou energetičtí magnáti i menší firmy. Vybrat nejlepší nabídku na trhu vám pomůže internetová aplikace srovnání cen plynu.Výběrem nejlepšího tarifu a nejlevnějšího dodavatele se dají ušetřit nemalé částky, tedy v případě, že plynem vytápíte nemovitost.

V budoucnu by mělo být přehlednější a jednodušší i roční vyúčtování odběru plynu a elektrické energie, takže i pro lidi bude snazší se v této oblasti orientovat. Cena plynu je dána více složkami, nejenom cenou za zemní plyn jako surovinu, ale i za distribuci plynu. Dalším problémem může být, že spotřeba plynu se zjišťuje jako průtok plynu v metrech krychlových, ale v cenících většinou najdete cenu za odebranou kilowatt hodinu.

RWE

Společnost RWE, největší dodavatel plynu působící v České republice, reaguje na konkurenční nabídky tím, že stálým zákazníkům momentálně snižuje cenu za plyn a posílá jim částku až několik tisíc Kč jako poděkování za věrnost. Jak dobrá je tato taktika a zda přesvědčí stávající zákazníky, aby u RWE zůstali a pobídne nové zákazníky, aby si z více než dvou desítek dodavatelů energií vybrali právě RWE ukáže až čas.

Energetický gigant RWE dodává plyn a elektrickou energii mnoha milionům zákazníkům v různých zemích Evropy. V České republice se RWE zabývá dovozem a obchodem se zemním plynem, provozuje plynovody a zásobníky zemního plynu a v neposlední řadě distribuuje plyn. Vlastní majoritní podíl i ve společnostech Severomoravská plynárenská, Východočeská plynárenská a Jihomoravská plynárenská. Většina zemního plynu společnosti RWE pochází z Ruska. RWE plyn má své obchodní zastoupení ve většině velkých měst v ČR. I tato skutečnost může být pro zákazníky důležitá.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*