Lišty v interiéru

lišty

lištyPožadavky kladené na moderní interiér jsou vysoké a každý detail hraje ve vzhledu i funkčnosti interiéru roli. V dnešní době je trendem sjednocení interiéru, což znamená minimum bariér, tedy žádné několik centimetrů vysoké nevzhledné prahy.

V obytném prostoru je většinou použito několik typů podlahových krytin, ať už se jedná o lamino či dřevěnou plovoucí podlahu, PVC, linoleum či bytový koberec. Pomocí kvalitních podlahových lišt lze sjednotit barevně či materiálově rozdílné  podlahové krytiny. Podlahové lišty mohou být z různých materiálů, z plastu, MDF, dřeva nebo kovu.

Velmi vyhledávané jsou hliníkové přechodové lišty, které jsou lehké, pevné a mohou být opatřeny fólií v požadované barvě či dekoru dřeva, který ladí s podlahou. Jako prvek zvyšující bezpečnost mohou sloužit lišty náběhové, schodové nebo ukončovací. Právě v těchto místech bývá podlaha velmi namáhána.

Zajímavosti ze sortimentu

V nabídce firmy Acara najdete všechny zmíněné druhy a typy podlahových lišt, včetně schodových lišt vyrobených z jedinečného materiálu nazývaného tekuté dřevo. Jedná se o PVC s přírodními vlákny, které dobře vypadá a je vysoce funkční. Za kvalitní materiál a zpracování se vyplatí trochu si připlatit. Získáte produkt s vyšší odolností i životností.

Dalším produktem v sortimentu, který nás zaujal jsou ukončovací lišty pro spád k dlažbě, které umožňují lištou ukončit dlažbu v koupelně v místě spojení s gradientem sprchového odtoku. To znamená žádné seřezávání dlaždic. Lišty jsou vyrobeny z kartáčované nerezové oceli.

Lišty mají své místo traké v kuchyni či koupelně. A zdaleka se nejedná jen o izolační lišty k vaně. Plastové nebo hliníkové obkladové lišty mohou ochránit rohy nebo zaručit jednoduché ukončení či plynulý přechod obkladů a dlažby. Sortiment obkladových lišt je poměrně bohatý a není problém vybrat produkt, který se bude hodit právě do vaší koupelny. Ve společnosti Acara jsou schopni nabídnout řešení podle konkrétních požadavků zákazníka, lišty atypických rozměrů. Samozřejmostí je odborné poradenství.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*