Kvalitní skleníky či pařníky i na malou zahradu.

skleník od Lanit Plast

skleník od Lanit PlastPokud zahradu či zahrádku alespoň částečně používáte k pěstování zeleniny a květin, oceníte výhody kvalitního skleníku, který nejenom že umožní pěstovat teplomilné rostliny náchylné na výkyvy teplot ale také předpěstovat si sadbu. Pěstovat ve skleníku můžete samozřejmě zeleninu, ale i květiny a bylinky, které využijete v kuchyni i k dekoraci bytu či zahrady.

Kvalitní skleníky jsou vyrobené z polykarbonátu, který dobře propouští světelné paprsky, má dobré izolační vlastnosti, a navíc na rozdíl od klasických skleníků vyrobených z bloků skla, je velmi dlouhou odolný a má velice dlouhou životnost. Polykarbonátový skleník je velmi nenáročný na údržbu.

Pokud sháníte kvalitní skleník za poměrně malou pořizovací cenu, můžete se vybrat mezi několika typy skleníků kategorie Economy vyráběné  společností Lanit Plast. Skleníky se hodí i pro malé zahrádky. Vybrat si můžete z celé řady variant lišících se délkou, výškou i šířkou. Velikost zastavěné plochy skleníků klasického tvaru se pohybuje od 2,5 m2 do cca 6 m2. Montáž skleníků z řady Ekonomy je snadná.

Skleníky vyšší kategorie nabízejí maximální využití plochy a výbornou propustnost světla okolo 80%. Jsou velmi odolné proti větru u nárazu. Při běžném používání ani zhoršených klimatických podmínkách se nerozbijí. Mají hliníkovou konstrukci a jsou prosklené komůrkovými polykarbonátovými deskami silnými 4 mm. Tyto desky dobře izolují a omezují tepelné ztráty při ochlazení nebo v průběhu noci. Na přání je možné zvolit desky silné 6 mm.

Pro profesionální pěstování s profesionálními výsledky se hodí vysoce odolné, velmi kvalitně zpracované profesionální skleníky, jako je například segmentový skleník Eco Grow 6×10 řady Rion. Díky masivní vyztužené konstrukci a prosklení z dvoustěnných komůrkových polykarbonátových desek tyto skleníky skvěle obstojí i v náročných klimatických oblastech. Zvládají silný vítr, kroupy i návaly sněhu. Síla střešních profilů je 4 mm, síla stěn je ještě větší, 6 mm. Skleník lze  postavit na zděnou či betonovou podezdívku nebo na originální základnu, která zajistí správnou instalaci a vysokou stabilitu skleníku. Na tyto skleníky je garantována prodloužená záruka 10 let.

Pro předpěstování rostlin můžete využít i pařníky. Jejich výhodou jsou malé rozměry při zachování dobrých tepelně izolačních vlastností. Na pařníky jsou použité stejné materiály jako na již zmiňované skleníky, které ale nelze instalovat na každou zahradu. Malé pařníky nijak neruší celkový dojem zahrady i pokud ji používáte z větší části jako zahradu okrasnou a relaxační.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*