Kvalitní kliky za rozumnou cenu

klika

Když zařizujete či rekonstruujete byt či dům, každá maličkost se počítá. Nejenže udává celkový styl a dojem z prostoru, ale i malé částky dají ve výsledku slušnou sumu. Šetřit se tedy vyplatí, samozřejmě ale s rozmyslem a pokud možno ne na úkor kvality.

klikaV dnešním článku se budeme zabývat dveřním kováním, respektive klikami. Lze koupit kliky, které nejsou drahé, ale na druhou stranu natolik kvalitní, aby dobře a dlouho fungovaly, dobře vypadaly a byly nízkoúdržbové.

Zajímavý vzhled je pro někoho maličkost, pro někoho velmi důležitý parametr při výběru. Čím ještě se ale kromě ceny a vzhledu kliky a dveřního kování máme řídit? V koupelně nebo na WC se hodí typ s vložkou, která má integrované zavírání. Nejčastěji voleným materiálem je v dnešní době kov, v matné či lesklé úpravě. Vybírat můžete z desítek druhů, barev a motivů dveřního kování. Základním dělením jsou kliky do interiéru a venkovní kliky, které se liší zpracováním. Rozteč šroubů nové kliky musí odpovídat původnímu kování, případně musí otvory od předešlého kování překrýt.

Především u klik do vchodových dveří a exteriéru obecně, hraje důležitou roli kvalita materiálu. Povrchová úprava  zajistí vysokou životnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům. Také je důležité myslet na bezpečnostní prvky dveřního kování.

V obchodě KlikyLevne.cz seženete funkční kliky za skvělou cenu. Vybírat můžete rovné klasické kliky nebo rafinované křivky, jednoduchý nebo zdobnější vzhled. Na výběr je štítové kování nebo rozetové kování.

Pokud vybíráte štítové kliky, musíte znát rozteč, tedy vzdálenost mezi osou kliky a osou otáčení klíče. Běžně bývá rozteč 72 mm, nebo 90 mm, případně i 92 mm u bezpečnostního kování.

Kování s koulí nebo s madlem má kliku pravou ( R) nebo levou ( L). Pokud dveře které jsou před námi otevíráme automaticky pravou rukou, bude se jednat o kliku pravou, pokud otevíráme levou rukou, bude se jednat o kliku levou.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*