Komfort při větrání? Ano! S rekuperací do místnosti

rekuperace do mistnosti

Čerstvý vzduch nevydrží v místnosti leta, to je naprosto jasné. Větrat bychom měli pravidelně, ale mnoha lidem se do toho nechce. Vpouštěním studeného vzduchu do interiéru totiž výrazným vzdálením od energeticky úsporného provozu. Ti bystřejší z vás už jistě pochopili, že dnešní článek bude na téma rekuperace.

Moderní stavby počítají úsporu energie v podstatě vždy. Od plně pasivních domů až po klasické stavby s lepším izolačním materiálem. Na trhu jsou cihly s dutinami pro izolační vatu a dokonalé izolační materiály a dokonce i omítkové systémy. To vše spolu s trojskly v oknech a dveřích zapříčiní, že budovy jsou tedy obehnány dokonalým izolačním pláštěm.

Také to je důvod, proč se mnoho odborníků přiklání k řízenému větrání s rekuperací tepla. To platí nejen pro novostavby, ale také pro starší budovy, u kterých bylo například provedeno zateplení a výměna oken. Tím může dojít k utěsnění celé budovy do takové míry, že dojde ke změně vlhkostních poměrů. Z ničeho nic se může objevit nebezpečná plíseň a podobně. I zde mohou být řešením rekuperační jednotky, které jsou součástí ventilačního zařízení. Tím pádem odpadá složitá přípravná dokumentace a také předražené stavební práce. Takto se dá řešit celý objekt jako takový, nebo jen jeho části. Pojďme si to trochu rozebrat.

Lokální rekuperační jednotky

rekuperace do mistnostiRekuperace do místnosti není vůbec žádnou výjimkou. V rámci lokální rekuperace ale můžete řešit třeba i obytnou část domu s vynecháním místností, které nevyužíváte dnes a denně. Celý systém navíc může fungovat na takové úrovni automatizace, že se uživatel nestará opravdu vůbec o nic. Jednotka sama zaznamenává obsah kyslíku a oxidu uhličitého, který produkujeme při vydechování. Stejně tak čidla sledují procento vzdušné vlhkosti a podle potřeby v daném prostoru vyměňují vzduch za čerstvý, ale přitom předehřátý.

Rekuperační jednotky menších prostor

Rekuperační jednotka do bytu, kanceláře či obytné části domu jsou tedy pravděpodobně nejvyhledávanější formou rekuperace. Nemusíte se obávat desítek metrů rozvodových kabelů ani ceny realizace projektu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*